Збиратися не більше двох осіб. Німеччина ввела дев'ять жорстких карантинних правил

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Ангела Меркель через контакт із зараженим лікарем пішла в самоізоляцію.

Дев'ять нових кардинальних заходів діють в Німеччині від вечора неділі, 22 березня, для стримування пандемії нового коронавірусу COVID-19.

В неділю до вечора за результатами телефонної конференції канцлерки Ангели Меркель і бундес-президентів усіх федеральних земель було досягнуто низку важливих домовленостей, так званий План дев'яти пунктів, спрямований на боротьбу з поширенням коронавірусу. Зокрема:

  • Заборона збиратися більше двох осіб, за винятком сімей, де проживає більше людей.
  • Максимальне обмеження контактів з людьми.
  • Дотримуватися дистанції 1,5 м.
  • Закриття підприємств громадського харчування. Доставка дозволена.
  • Закриття косметичних салонів і перукарень.
  • Дозволено пересування з робочою метою, допомога іншим людям і самостійний спорт на відкритому повітрі.
  • Забезпечення засобами гігієни на підприємствах співробітників і клієнтів.
  • Можливі необхідні робочі зустрічі.
  • Контроль лежить на поліції та організації контролю за порядком.

Вжиті заходи набрали чинності.

В останні дні дуже помітно, як кардинально змінюється ставлення до ситуації та влади, і людей. Спокій змінився тривогою і напруженістю. Кількість інфікованих різко пішла вгору в усіх землях.

Страх перед незрозумілим і агресивним вірусом зміг похитнути на час основні стовпи - демократію та свободу, якими так дорожить Німеччина.

Спочатку обмеження стали вводитися поступово, з заборони на зібрання понад 50 осіб, і заборони на проведення спільних служб у всіх храмах, синагогах, мечетях. З урахуванням побожності німців та наближення Великодня, це вже було схоже з катастрофою. Але порядок є порядок.

Обмежили відвідування будинків престарілих, яких у Німеччині безліч. Але люди все ще весело гуляли вулицями і сиділи в ресторанах.

Однак одразу після емоційного і щирого звернення Ангели Меркель до німецького народу, ставлення до подій різко змінилося: "Дозвольте мені сказати: це серйозно. Ставтеся до цього так само серйозно... Від моменту об'єднання Німеччини, ні, від часів Другої світової війни не було для нашої країни виклику, де наша загальна солідарність була б так важлива".

На наступний же день здебільшого законослухняні німці вже трималися одне від одного на відстані в магазинах і на вулицях, дитячі майданчики, позначені біло-червоними стрічками, спорожніли.

У парках гуляють пари або батьки з дітьми.

Від п'ятниці низка федеральних земель ввели обмеження на пересування. Вихід з будинку дозволений через термінові причини - похід до лікаря, в аптеку, на роботу, якщо це необхідно.

В країні включився режим постійного оповіщення. Вранці - брифінги керівництва Інституту ім. Роберта Коха, вони розповідають про кількість заражених і про кроки, які вживаються. Дуже багато наочних матеріалів.

Лабораторії працюють у дві зміни у спробах швидше знайти вакцину.

Міністр оборони ФРН Аннегрет Крамп-Карренбауер заявила, що Бундесвер готовий надати допомогу в боротьбі з пандемією своїми фахівцями і потужностями.

Німеччина збирається з силами. Резервісти, медсестри і лікарі на пенсії, студенти медичних вишів - всі повинні бути напоготові.

Клініки швидко перебудовуються, організовуючи спеціальні сектори для прийому важких хворих. Планові операції скасовані, щоб реанімації були максимально доступні для надання допомоги хворим COVID-19.

У соцмережах люди обмінюються ідеями, чим можна допомогти літнім людям. На дверях до під'їзду нашого будинку, як і скрізь в окрузі, висять оголошення з пропозиціями допомогти купити і принести до дверей продукти для літніх людей. Кажуть, німецькі літні люди, такі самостійні і незалежні, важко приймають таку допомогу.

Людина, яка була в контакті з інфікованим, повинна бути на домашньому карантині протягом 14 днів. Чоловік моєї подруги, домашній лікар якого виявився хворим COVID-19, був суворо попереджений про порушення домашнього карантину - величезний грошовий штраф або ув'язнення до 2 років. І до цього німці ставляться дуже серйозно, незалежно від посад і "погонів".

До речі, в неділю ввечері виявилося, що лікар Ангели Меркель є носієм вірусу, тому і сама канцлерка тепер на домашньому карантині. Не думаю, що в країні, де всі рівні, будуть якісь особливі розмови або проблеми.

Читаючи щоденні зведення, ми раптом всі зрозуміли, як все серйозно. Німці змінилися за кілька днів. Суботні міста стали порожніми, касирам в магазинах продавцям в аптеках, нарешті, поставили пластикові щити. В масках одиниці - німецькі вірусологи щодня говорять, що маски не рятують. Так і масок, як і антисептиків, так і рукавичок у продажу немає. Німці виявилися такими ж панікерами, як і всі інші, і так само скуповували туалетний папір і консерви.

Тест на вірус просто так не зробити. Навіть і "не просто так" зробити це важко, лише через лікаря та в разі крайньої необхідності. Гарячі лінії перевантажені. Та й не лише вони, здається...

Найголовніше зараз, кажуть тут, не допустити різкого зростання хворих і перенавантаження системи охорони здоров'я. З виступу Ангели Меркель: "Керівний принцип всіх наших дій - уповільнити поширення вірусу, розтягнути його на місяці і тим самим виграти час для дослідження, щоб розробити ліки та вакцину". Чи вийде?

Римма Филь, журналіст з Німеччини, спеціально для ТСН.ua

Залиште свій коментар

Вибір редакції