Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У палаці Топкапи в Стамбулі з’явився аудіогід українською мовою

1985 року палац Топкапи став об’єктом Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

У  палаці Топкапи в Стамбулі з’явився аудіогід українською мовою, повідомляє "Укрінформ".

"Враження фантастичні, пам’ятаю, як ми тут ходили з усним перекладачем, який показував і розказував. Тепер це настільки зручно – ні від кого не залежиш, ходиш, скільки хочеш. Інформація про це історичне місце сприймається дуже легко. Думаю, для наших туристів це справжній подарунок, заохочую користуватися. Це чудова ініціатива, яку будемо продовжувати. Нині українці вже мають змогу слухати екскурсії рідною мовою. Також працюють такі ініціативи в Польщі, Австрії, започатковуються в Литві, Мексиці", – поділився враженнями від відвідання палацу Топкапи перший заступник міністра закордонних справ України Василь Боднар. 

палац Топкапи в Стамбулі
facebook.com/pg/topkapi.sarayi.muzesi

Своєю чергою генеральний консул України в Туреччині Олександр Гаман додав, що палац Топкапи став другим об’єктом у Стамбулі з українським аудігідом. "Ми вдячні за підтримку нашої ініціативи з боку турецької сторони та ефективну співпрацю з Guide-UA. Переклад здійснювали самотужки – в Генконсульстві, Соня Сотник погодилася стати "голосом" України в цьому палаці. Нас надихнули позитивні відгуки запуску українського аудіогіду в храмі Святої Софії, тепер додався палац Топкапи. Зупинятися не збираємося, плануємо розширювати кількість "україномовних" об’єктів у Стамбулі", - підкреслив Гаман.

палац Топкапи в Стамбулі
facebook.com/pg/topkapi.sarayi.muzesi

Це один із найбільш відвідуваних визначних пам’яток Стамбула, де колись жила дружина султана Роксолана.

палац Топкапи в Стамбулі
facebook.com/pg/topkapi.sarayi.muzesi

Палац Топкапи збудував 1478 року султан Мехмет II. Упродовж майже 400 років палац був офіційною резиденцією оттоманських султанів. У ньому зібрано близько 65 тисяч експонатів часів Османської імперії. 1924 року Мустафа Кемаль Атетюрк перетворив цей палац на музей. 

Нагадаємо, у храмі Святої Софії в Стамбулі з’явився аудіогід українською мовою.

Залиште свій коментар

Вибір редакції