Перейти до змісту
9 жовтня. Постать в історії. Джон Леннон - "популярніший за Ісуса"

9 жовтня. Постать в історії. Джон Леннон - "популярніший за Ісуса"

Всі "бітломани" світу святкують щорічно 9 жовтня день народження Джона Леннона. Легенді року сьогодні б виповнилося 80 років.

Джон Вінстон Леннон народився 9 жовтня 1940 року під час авіанальоту німецької авіації на Ліверпуль. Батьки назвали хлопчика Джон Вінстон Леннон в честь дідуся по батьківській лінії, Джона "Джека" Леннона і прем'єр-міністра Уїнстона Черчилля.

Згодом батьки Джулія й Альфред Леннони розлучилися і тривалий час Джона виховувала тітка, з 1953 він знов жив з матір'ю та вітчимом.

У школі майбутня "ікона року" навчалась погано, але хлопець співав у хорі й видавав рукописний журнал, який самостійно ілюстрував. В середині 1950-х, Джон захопився рок-н-ролом і в 1956 році разом зі своїми шкільними друзями заснував групу Quarry Men, названу на честь школи, в якій усі вони вчилися. Сам Леннон грав в Quarrymen на гітарі. 6 липня 1957 року Леннон познайомився з Полом Маккартні та прийняв його до своєї групи. Незабаром Пол Маккартні привів у групу свого друга Джорджа Гаррісона.

Після закінчення школи, Джон поступив в Ліверпульський художній коледж. Там він подружився зі Стюартом Саткліффом, якого теж залучив до Quarry Men, і зустрів свою майбутню дружину Синтію Павелл, з якою вони одружилися 1962 року.

В 1958 році загинула Джонова мати. Коли вона переходила дорогу, її збив п'яний офіцер поліції. Смерть Джулії стала для Леннона найтяжчим потрясінням. Пізніше він присвятив їй кілька пісень — "Julia", "Mother" й "My mummy's dead".

Джон Леннон
Associated Press

В 1959 році з'являється нова назва групи Джона Леннона — Beatles. І з того часу вся історія світу стала іншою.

На початку 60-х Beatles були на вершині слави. У березні 1966 року Леннон в інтерв'ю лондонській газеті "Evening Standard" сказав:

"Християнська релігія зникне… Ми стали популярніші за Ісуса. Ще невідомо, що зникне раніше — рок-н-рол чи релігія. Ісус був гарний, але його учні виявилися досить пересічні".

Потім Леннон був змушений вибачитися за свої слова, адже йому загрожували розправою: в Мемфісі хтось подзвонив у номер Beatles і повідомив, що під час концерту Леннон буде вбитий. Після цих гастролей "бітли" вирішили відмовитися від концертів. Більше вони жодного разу не виступили на сцені.

Також в цей фатальний 1966 рік Леннон познайомився з художницею-авангардисткою Йоко Оно, коли зайшов на її виставку в художній галереї. Їхнє спільне життя почалося, коли Леннон розлучився із своєю першою дружиною Сінтією. 20 березня 1969 року вони одружилися у Гібралтарі, після одруження Леннон додав "Оно" до свого повного імені.

Джон Леннон_5
Архів

Пісня Леннона про це одруження, "The Ballad of John and Yoko", вийшла в 1969 році, тоді ж і коли вийшов останній альбом групи "Abbey Road".  До моменту виходу альбому Леннон і Пол Маккартні уже заявили про те, що залишають групу.

Джон Леннон
Daily Telegraph

Наступний альбом Леннона побачив світ тільки в 1980 році. Він називався "Double Fantasy" і отримав хороші відгуки критиків. А 8 грудня 1980 року Джон Леннон був убитий психічно неврівноваженим громадянином США Марком Чепменом. У день смерті Леннон дав своє останнє інтерв'ю американським журналістам, після чого без охорони відправився у свою квартиру в районі Мангеттен. Коли він вийшов зі своєї машини, Чепмен, який того ж дня незадовго до убивства взяв у Леннона автограф на обкладинці нового альбому "Double Fantasy», зробив п'ять пострілів йому в спину. Через кілька годин Джон Леннон помер у лікарні. Він був кремований в Нью-Йорку, прах Леннона був переданий Йоко Оно.

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин