Досвідчений американський бабак Філ підтвердив прогноз колеги з Харкова

"Метеорологи від природи" навіщували ранню весну.

Сьогодні, 2 лютого, відзначається День бабака – у цей день спеціально "навчені" тварини-віщуни передрікають, якою буде погода найближчим часом. Найвідоміший у всьому світі бабак Філ – американський, адже саме там вигадали свято.

Сьогодні Філ не побачив своєї тіні, адже у Пенсильванії, де він мешкає, була похмура погода. А отже, весна буде ранньою. Якби бабак побачив свою тінь та заховався знову в будиночок, це б віщувало морози.

У США бабак Філ передбачив ранню весну

Знаменитий американський провісник погоди - бабак Філ - передрік швидку весну. Передбачення відбулося о 7:25 за місцевим часом з міста Панксутоні в штаті Пенсільванія: "Бабак Філ не побачив свою тінь".

Професійні синоптики не підтверджують метеорологічний талант бабаків, адже відповідних досліджень не проводилось. Водночас, харківський бабак Тимко з прогнозом свого американського колеги погодився – вранці він навіщував не тільки ранню весну, але й нестабільний курс долара.

На Харківщині сьогодні розбудили байбака, щоб дізнатися, чи довго триватиме зима

День байбака святкують щороку 2 лютого, традиція ця - американська, в Україні у такий спосіб ворожать на погоду - з десяток років. Чи варто чекати на ранню весну, розповів народний метеоролог – байбак Тимко. Віщун мешкає на біостанції Харківського національного університету у містечку Гайдари. За повір'ям, якщо байбак, який прокидається на початку лютого, вилізає з норки і бачить свою тінь – то морози триватимуть ще півтора місяці. 

День бабака

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: