Медичне диво у Києві: голос матері вивів сина з коми

Медичне диво у Києві: голос матері вивів сина з коми

Антон Феденко та його мати / Фото: "Комсомольская правда" в Украине

Лікарі вважають випадок одужання 21-річного киянина унікальним. Хлопець вийшов з коми, слухаючи аудіолисти, записані його батьками.

Киянин Антон Феденко дивом вийшов зі стану коми. Врятували хлопця аудіолисти матері, які півтора місяця звучали в навушниках його плеєра.

21-річний Антон потрапив до реанімації після бійки в гуртожитку Київського Національного економічного університету – він заступився за дівчину, яку лупцював хлопець.

Після удару по голові Антон упав без тями. Коли його привезли до лікарні, медики попередили рідних – жити юнакові залишилося не більше 7-10 днів.

Лікарі робили все можливе, але хлопець продовжував перебувати в комі. Через нерухоме положення його суглоби поступово атрофувалися, а тіло почало набувати пози ембріона.

"Якщо Антон не отямиться, його мозок загине і він залишиться "овочем". Так нам казали лікарі. Треба було рятувати сина", - розповіла його мати Тетяна.

За юнаком цілодобово доглядали фахівці-реаніматологи за допомогою високотехнічного обладнання. Але крім стандартного комплексу лікування медики порадили рідним хлопця також взяти участь у порятунку його життя, наприклад, записати для нього аудіолисти на плеєр.

"Найкраще записати голос мами, який є унікальним подразником для людини. Згадати якісь світлі моменти з дитинства, щоб спробувати повернути пацієнта у стан того психологічного комфорту, який він раніше пережив. Крім того, дуже позитивно впливає на пацієнтів класична музика", - зазначив завідувач відділенням інтенсивної терапії лікарні швидкої допомоги Ігор Малиш.

Вислухавши поради медиків, Тетяна вирішила діяти і, прийшовши додому, записала аудіопослання для сина.

"Для Антона одним з найкращих моментів в житті була поїздка до Тунісу, куди він їздив з нами. У повідомленні я нагадала синові про море, про пляж, де він був такий щасливий. Свої повідомлення для брата записали молодші сестрички. За порадою лікарів ми зробили і добірку класичної музики", - пригадала жінка.

Антон слухав записи протягом багатьох днів. Одного разу, коли Тетяні вперше дозволили провідати сина, вона помітила, що при звуках її голосу в Антона на лобі виступив піт. Це означало, що його мозок починав реагувати на слова мами. Незабаром Антон відкрив очі.

"Я пам'ятав тільки, як заступився за дівчину і як почалася бійка. Але коли я отямився, сильно здивувався, що лежу в лікарні. Здивувало мене і поведінка мами: вона сиділа поруч і без упину говорила про різні дрібниці, наче боялася, що я засну. Я відкрив рота, щоб відповісти, але не міг вимовити ні слова – таким був слабким", - розповів Антон.

Перш ніж він знову навчився говорити, пройшов не один десяток днів. Лікарі були приголомшені тим, що пацієнт пішов на поправку, і досі вважають випадок одужання 21-річного хлопця унікальним. Зараз йому належить пережити ще один складний період - навчитися ходити заново.

Читайте також:

Хорватська дівчинка вийшла з коми з блискучим знанням німецької

Винайдено спосіб спілкування з хворими, які перебувають у вегетативному стані

Жінка, яка 7 місяців знаходиться у комі, народила дитину

Породілля і її немовля "воскресли" напередодні Різдва

Повʼязані теми:

Наступна публікація