Назад у дитинство: 10 перлин мультиплікації від "Союзмультфільму"

До ювілею студії ТСН.ua підготував ностальгічну збірку.

Згадуючи дитинство та мультфільми, які його супроводжували, завжди у голові спливає низка найулюбленіших. І дуже часто вони були створені студією "Союзмультфільм".

Слід зауважити, що величезну роль у популярності та любові до мультфільмів зіграло те, хто озвучував персонажів. Зокрема, герої дитячих анімованих казок розмовляють голосами таких легендарних акторів як Василь Ліванов, Михайло Козаков, Фаїна Раневська, Армен Джигарханян та Євгеній Леонов.

На честь 80-річчя від створення легендарної студії ТСН.ua пригадав 10 перлин радянської мультиплікації, які допоможуть пригадати дитинство.

 

"Снігова королева"

1957

Повнометражний мультфільм про пригоди Кая та Герди було створено за мотивами казки Ганса Крістіана Андерсена.

Протягом години та 4 хвилин мужня дівчинка Герда намагається врятувати свого друга з полону Снігової Королеви. Однак, їй доводиться боротися не лише з перешкодами на своєму шляху, але й з чарами, які наклала королева на добре серце юного Кая.

 

"Малюк та Карлсон"

1968

Один з найпопулярніших мультфільмів студії, який було створено за мотивами книг Астрід Ліндгрен.

За сюжетом, наймолодший у родині 7-річний малюк сумує один. Однак одного дня до нього у кімнату залітає чоловічок із пропелером, який представляється як Карлсон та кардинально змінює життя хлопчика. 

 

"Вінні-пух"

1969

Вінні-пух, якого створив у своїй казці Алан Мілн, став героєм серії чудових радянських мультфільмів у 1969, 1971 та 1972 роках.

Він разом зі своїми друзями – П'ятачком, Кроликом та віслючком Іа – знаходить на свою голову різноманітні пригоди.

 

"Ну постривай!"

1969

Мультсеріал про пригоди Вовка та Зайця дуже нагадує серії про відому американську пару ворогів - Тома та Джері. Вовк, який за покликом інстинкту постійно намагається з'їсти Зайця, подається у мультфільмі як головний антагоніст, якому протистоїть маленький, але кмітливий Заєць, який щоразу уникає небезпеки. 

 

"Крокодил Гена"

1969

Добрий дитячий мультфільм було створено за мотивами книги Едуарда Успенського. У ньому розповідається  про Крокодила Гену, який працює у зоопарку крокодилом та кожного дня вирішує завести друзів. Саме тоді він і знайомиться із милим Чебурашкою, який відгукнувся на оголошення про пошук друзів.

Відтоді, як мультфільм про двох друзів побачив світ, Гена та Чебурашка стали улюбленцями дітей не лише на теренах СРСР, але й за його межами, зокрема, у Японії. 

 

"Бременські музиканти"

1969

Мультиплікаційна фантазія за мотивами казки братів Грімм стала дуже популярною завдяки рок-н-рольній музиці, написаній Геннадієм Гладковим.

Сюжет самої анімації побудований на тому, як юний трубадур за допомогою друзів – Кота, Віслюка, Пса та Півня – намагається здобути прихильність короля, оскільки закохався у його доньку. 

 

"Умка"

1969

У 10-хвилинній казці ведмедик на ім'я Умка знайомиться із хлопчиком-ненцем та розпочинає з ним дружити. Однак, люди залишають місцину, де живе Умка і ведмежатко вирішує знайти свого друга.

 

"Їжачок у тумані"

1975

Найдивніший та, певно, найтитулованіший мультфільм студії отримав 35 міжнародних та всерадянських нагород.

Їжачок кожного дня ходить у гості до друга Ведмежа пити чай. Однак, одного вечора низка подій стає на заваді його щоденному візиту. Найціннішою у мультику вважають саме щирістю персонажів.

2003-го року "Їжачок в тумані" був визнаний найкращим мультфільмом всіх часів за результатами опитування 140 кінокритиків і мультиплікаторів різних країн.

До слова, видатний японський режисер-аніматор Хаяо Міядзакі називає мультфільм однією з найулюбленіших анімаційних картин.

 

"Троє з Простоквашино"

1978

Про пригоди дуже самостійного "міського хлопчика" дяді Фьодора, кота Матроскіна та пса Шаріка художниками студії було намальовано не один мультфільм. У них друзі вчаться ладнати між собою, адже коту із собакою важко ужитися разом. Але окрім цього, героям вдається налагодити стосунки дяді Фьодора з батьками, які негативно ставляться до його бажання жити у селі з друзями.

 

"Жив-був пес"

1982 рік

Чудовий, сповнений гумору, мультфільм триває трохи більше 10 хвилин та розповідає історію старого вартового Пса, якого господарі вирішують вигнати. Засмученому герою колишній ворог-Вовк допомагає повернути господарську любов та вдячність. У відповідь на послугу, Пес проводить Вовка до будинку під час весілля, де той наїдається від пуза. Однак, як на кожному нормальному весіллі, свято без інциденту не завершується, у цьому випадку, завдяки Вовку. 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: