Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Пізанська вежа вирівнюється - вчені

На те, щоб трохи вирівнятися, вежі знадобилося 17 років.

Вчені виявили, що нахил Пізанської вежі скоротився з 2001 року на майже чотири сантиметри.

Про це пише видання "Медуза" за матеріалами La Repubblica.

Автори, які втілювали проект зміцнення пам’ятки 1993-2001 років, кажуть: їхні прогнози не справдилися. Вежа зараз у кращому стані, ніж вони думали.

До 1990-х років її нахил збільшувався приблизно на півтора міліметра на рік. У 1993-у його оцінили на 4,47 метри. 2013 року вважали, що впродовж попередніх 12 років нахил зменшився ще на два з половиною сантиметри. Останні дослідження показали, що з моменту реставрації нахил зменшився на півградуса. 

"Вежа з часів робіт по відновленню скоротила своє падіння більш-менш на півградуса, що відповідає приблизно чотирьом сантиметрам. Коливання складають в середньому близько половини міліметра в рік, але важлива стабільність дзвіниці, яка виявилася кращою за розрахунки", - зазначили вчені.

Нагадаємо, в індійському штаті Гуджарат відкрили найвищу у світі статую. Висота монументу разом з п'єдесталом - 240 метрів.

ВідеоВ Індійському штаті Гуджарат відкрили найвищу в світі статую

Висота монументу разом з п'єдесталом - 240 метрів. Його під час урочистої церемонії, попри критику місцевого населення відкрив прем'єр-міністр країни Нарендра Моді. Це бронзовий пам'ятник Сардару Пателю - лідеру у боротьбі за незалежність Індії під час правління британських колонізаторів. 

В Індійському штаті Гуджарат відкрили найвищу в світі статую

Залиште свій коментар

Вибір редакції