17 вересня: цікаві звичаї, обряди та народний прогностик

17 вересня: цікаві звичаї, обряди та народний прогностик

Цього дня вшановують відому ікону.

17 вересня православна церква вшановує ікону "Неопалима Купина". На ній традиційно зображується Діва Марія з немовлям Ісусом Христом на руках всередині стилізованої восьмиконечної зірки.

Однією рукою Пріснодіва тримає свого сина, в іншій — так звану "драбину Якова", що символізує поєднання земного і небесного начал. Зірка на іконі символізує власне "неопалиму купину", тобто кущ терну, який, згідно з біблійним переказом, горів і не згорав.

Цікаво, що назву "Неопалима Купина" мають дві ікони. Крім традиційної, існує ще так звана "Неопалима Купина Старозавітна", проте цей сюжет вважається рідкісним у православній традиції. На ній зображується пророк Мойсей із вівцями.

Проте походження традиційного зображення Богородиці "Неопалимої Купини", яке є одним із найпопулярніших у православному сакральному мистецтві, досі не з'ясоване. 

Раніше цій іконі приписували чудодійну силу, що вона може убезпечити від пожежі, якщо обнести її навколо вогню. До неї зверталися найчастіше у надії на захист від пожеж. Цікаво, що неопалимою купиною у народі також називають ясенець білий — рідкісну багаторічну рослину родини рутових.

Український народний прогностик

  • Вересень без перевесла.
  • Вересень лінивцем буває — руки в кишені всаджає.
  • Буде погода, як не потече з неба вода.
  • Рясно защедрила горобина — на сніжну зиму.

Читайте також: Що карти Таро віщують у вересні. 

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів