Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Адвокат Онищенка ходив до САП за запрошенням Холодницького

Справа Онищенка розгортається на тлі протистояння НАБУ і САП.

Депутат-втікач Олександр Онищенко, який в Україні є головним фігурантом багатомільйонної "газової справи", заявив, що його адвокат цього тижня був у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі за запрошенням її керівника Назара Холодницького.

"Холодницький викликав захисника, щоб я дав свідчення Національній поліції у справі, яку вони порушили проти НАБУ" — розповів Онищенко у коментарі ТСН.

Йдеться про справу, яку порушила САП і передала Нацполіції стосовно позапроцесуальних переговорів детективів НАБУ з Онищенком. В САП тоді звинуватили НАБУ у тому, що відомство Ситника приховало проведення опитувань Онищенка в режимі відеоконференції стосовно укладання угоди про визнання провини.

На запитання про можливу угоду зі слідством, Онищенко сказав, що таке питання якби й піднімалося, то стосувалося б повернення в Україну його матері, 73-річної Інеси Кадирової.

"Якщо і було питання, то воно стосувалося б повернення моєї мами", — сказав Онищенко.

Інеса Петрівна з Олександром Онищенком і ще 27 громадянами проходить в статусі підозрюваної у "газовій справі", яку НАБУ порушило в грудні 2015 року.

Від 2016 року Інеса Кадирова проживає в Іспанії. Генеральна прокуратура запросила в Іспанії екстрадицію матері депутата до України, а НАБУ оголосило жінку в розшук.

Однак Інтерпол відмовив Україні в розшуку матері Онищенка. Комісія з контролю за файлами Інтерполу вивчила справу Кадирової і відхилила її через невідповідність правилам організації. А 2017 року Іспанія надала жінці політпритулок.

"Їй 73 роки. Чого їй сидіти в Іспанії? Вона хоче роки, які залишилися, провести вдома", — додав Онищенко.

Увечері в п'ятницю, 27 липня, у низці ЗМІ з'явилася інформація про те, що адвокат Онищенко ходив в САП на переговори щодо угоди зі слідством. Спочатку цю інформацію дала агенція "УНН" з посиланням на джерело і через кілька годин опублікувала "Українська правда" з прямим коментарем Холодницького.

Глава САП заявив: "Адвокат приходив до мене 24 липня але не стосовно Онищенка, а щодо інших фігурантів".

Ситуація розвивається на тлі протистояння між НАБУ і САП, в якому Антикорупційне бюро підтримує Генпрокуратуру і Юрія Луценка, а команду Холодницького — колишній соратник міністра внутрішніх справ Ківа. Холодницький також закрив справу проти сина голови МВС Олександра Авакова.

Показання Онищенка Національній поліції проти людей Ситника підірвали б авторитет НАБУ і принесли б додаткові бонуси у передвиборчій боротьбі команді "Народного фронту".

За версією слідства, Онищенко є засновником і керівником злочинної організації, учасники якої з січня 2013 року по червень 2016 року протиправно заволоділи понад 1,6 млрд грн від реалізації природного газу у межах договорів про спільну діяльність з ПАТ "Укргазвидобування"

Залиште свій коментар

Вибір редакції