Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Аніме підкорює серця маленьких українців: чи варто батькам боятися

Психологи пояснили загрози та розповіли дорослим про правильну тактику поведінки.

Діти цілодобово дивляться японські мультики, переодягаються у костюми улюблених героїв, а далі зависають у світі аніме та перестають дружити, говорити і вчитись у реальності. Загрози для підлітків вивчають нині психологи, які радять батькам таких дітей не пускати це хобі на самоплив, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Семикласниця Діана у світі японської анімації лише рік, перевтілюється в улюблену героїню мультику вперше, проте вже знає, як це – коли за аніме цькують і погрожують: "Я стикалася з тим, що мене обзивали, але мене не били. Це було в школі. Для цієї банди – їм це не подобається, і вони намагаються принизити".

Відео Психологи досліджують вплив аніме та косплею на підлітків

Діти цілодобово дивляться японські мультики, переодягаються у костюми улюблених героїв, а далі - зависають в світі аніме. Загрози аніме та косплею, які популярні серед підлітків в Україні, вивчають нині психологи. Батькам таких дітей радять не пускати це хобі на самоплив: стежити, чи руки дітей не порізані і чи їхні чада сидять за комп'ютером у час, коли мають спати.    

Психологи досліджують вплив аніме та косплею на підлітків

З довгими блакитними косами інша, 11-річна, Діана зізнається, що вона без анімешної співачки Мікі жити не може: "Я обожнюю її, вона віртуальна типу співачка, виступає на концертах у Японії. Я так хочу в Японію потрапити!" Замість вчити уроки дівчина годинами може вибирати костюми для косплею, через це свариться із батьками: "Більш за все люблю аніме. Мої батьки сваряться: що ти домашку не робиш".

Першокурсниця із бірюзовими під колір волосся очима каже -  косплей потребує зусиль і справжнього перевтілення: "Лінзи змінюють колір очей і допомагають зробити образ персонажа дуже правдивим". Аніме все більше захоплює українських дітей, проте психологи застерігають – є ризики втратити зв'язок із реальністю, якщо занадто сильно зануритись у світ улюбленого героя: "Якщо дитині стає віртуальний світ як альтернатива реальному світові. Тобто не може дитина збудувати стосунків з однокласниками, з мамою, з татом. Вона йде в цю субкультуру і повністю в ній розчиняється, то тут вже треба бити на сполох".

Боятися аніме не треба, надто якщо там діти знаходять друзів, адже просто в інших середовищах їм важко натрапити на однодумців. Сходки чи зустрічі на фестивалях діти з аніме часто чекають цілий рік. Також батьки можуть покращити ситуацію, якщо дивитимуться улюблені мультфільми разом із дитиною та обговорюватимуть їх, допомагатимуть добирати костюми. Психологи наголошують: саме заняття аніме разом з батьками – це запорука, що дитині захоплення японською культурою піде на розвиток.

Кореспондентка ТСН Світлана Березівська

Залиште свій коментар

Вибір редакції