Білорусь відмовила Україні в екстрадиції ексбанкіра із оточення Януковича

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Братка підозрюють у виведенні 44 мільйонів доларів.

Білорусь відмовила Україні в екстрадиції колишнього голови правління банку "Київська Русь" Віктора Братка, якого звинувачують у виведенні з банківських рахунків у 2015 році понад 44 мільйонів доларів.

Про це повідомляє "Радыё Свабода".

Зазначається, що у серпні 2016 року Віктора Братка оголосили в міжнародний розшук, а через два роки його затримала та помістила під варту білоруська поліція. Через три місяці після затримання, 9 листопада 2018 року, за рішенням заступника прокурора Мінська він був звільнений, оскільки Департамент громадянства та міграції Міністерства внутрішніх справ Білорусі надав йому статус біженця.

В одному з рішень українського суду повідомляється, що Білорусь надала ексбанкірові статусу біженця посилаючись на те, що в Україні його нібито переслідують з політичних мотивів. З цієї ж причини із міжнародного розшуку Братка згодом виключив Інтерпол.

Нині український суд зобов’язав правоохоронців завершити досудове розслідування протягом 2 місяців та затвердити процесуальне рішення. Розслідування справи Віктора Братка триває понад 4 роки.

Водночас адвокати ексбанкіра відмовляються уточнювати, чим Братко займається в Білорусі та де він зараз живе.

За версією слідства, Братко продав два офісні приміщення у Києві та Львові, які були внесені до банку в якості застави. Продаж він здійснив за день до того, як в банку ввели тимчасову адміністрацію. 

Банк "Київська Русь" пов'язували з головою "Нафтогазу" при Януковичі Євгеном Бакуліним та тодішнім міністром енергетики Юрієм Бойком. Банк активно нарощував активи при президентстві Януковича, а згодом з'ясувалося, що в ньому були зареєстровані всі рахунки "Нафтогазу".

Нагадаємо, що колишньому президенту України Віктору Януковичу та двом ексміністрам оборони України Дмитру Саламатіну та Павлу Лебедєву оголосили про підозру у вчиненні державної зради. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції