Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Чому нам потрібний високосний рік. Інфографіка

45 року до н. е. Юлій Цезар запровадив Юліанський календар, у якому вперше з'явилися високосні роки.

Високосний рік - рік у юліанському та григоріанському календарях, кількість днів у якому становить 366 — на одну добу (зимовий день) більше, ніж у звичайному (невисокосному) році.

У такий рік місяць лютий має не 28, а 29 днів.

Причиною його запровадження стало розуміння того факту, що повний оберт навколо Сонця Земля робить більше, ніж за 365 днів. Через це виникла необхідність зробити поправку додавши ще один день — 29 лютого.

45 року до н. е. Юлій Цезар запровадив Юліанський календар, у якому вперше з'явилися високосні роки: він проголосив, що кожен четвертий рік має тривати 366 днів, отже, середня тривалість року за цим календарем дорівнювала 365,25 днів. До того римляни користувалися календарем, де всі роки мали 365 днів. Ця поправка в основному усунула проблему зсуву дат календаря. Але Юліанський календар розв'язав цю проблему не повністю.

Коли до влади у Римі прийшов перший імператор Октавіан Август, то зажадав, аби на честь нього теж назвали місяць - і аби цей місяць був не менш "значимим" від того, який назвали на честь свого вітчима Юлія Цезаря. От тільки місяць "август", себто серпень, мав лише 30 днів. Тож лютий, який до цього мав 29 днів, а у високосний рік - 30, втратив одну добу, аби місяць імператора Августа був не менш важливий, ніж місяць Юлія Цезаря.

Нагадаємо, що опівночі пошуковик Google змінив своє "обличчя". У пошуковику вирішили відзначити 29 лютого символічним дудлом.

Залиште свій коментар

Вибір редакції