Чорна гадюка вкусила дитину у приватному саду на Харківщині

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Чорна гадюка вкусила дитину у приватному саду на Харківщині

wikimedia.org

Рятували хлопчика за допомогою санітарної авіації.

У селищі Козіївка на Харківщині гадюка вкусила 11-річного хлопчика. Це сталося у саду під деревом на подвір’ї приватного будинку, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

"Злізав, під вишнею лопухи, наступив – укус. Сестра побачила: велике чорне уповзло. Він прибіг додому, каже: тато, мене змія вкусила", - розповів батько хлопчика Віталій Цибінога. Чоловік наклав дитині джгут та викликав швидку. У хлопчика почалося запаморочення та нудота, але протиотрута була лише у Харкові, а це сотня кілометрів. Щоб не гаяти ані секунди, дитину вирішили доправляти до обласного центру волонтерським літаком. "Наш дитячий лікар районний викликав санавіацію", - пояснив батько хлопця.

11-річного хлопчика літаком доправили до Харкова, аби врятувати від отрути гадюки

11-річного хлопчика літаком доправили до Харкова, аби врятувати від отрути гадюки

Пілот пригадує, що ледве притомний хлопчик навіть пожвавішав, коли побачив борт. "Почувався він погано. Але. Це хлопчисько! Йому цікаво все. А тут прилетів літак. Взагалі, це було так класно дивитися, як дитина ця навіть у такому стані – у нього з'явилася посмішка на обличчі", - каже Юрій Покусаєв. Уже через годину Сергійко був у харківській лікарні, і тепер його життю нічого не загрожує. "Доправили досить швидко. Нами надано всю необхідну допомогу. Стан дитини зараз середньої тяжкості, загрози життю немає жодної", - наголосив завідувач відділення анестезіології та інтенсивної терапії ОДКЛ №1 Сергій Бевз.

Серпентологи кажуть, що хлопчик, найвірогідніше, наступив  на червонокнижну гадюку Нікольського, поширену у тій місцевості. Ця змія живе в центральній лісостеповій зоні України – від Вінницької області через Київщину, Черкащину і Полтавщину до Слобідської України. Отрута її небезпечна здебільшого для дітей, а дорослу людину вона вбити не може. Вчений, якого ці гадюки кусали щонайменше півдесятка разів, каже, що головне – не дратувати плазуна. "Гадюка, степова, чи звичайна, чи Нікольського, не буде намагатися вкусити людину навмисно. Вона кусає, якщо на неї наступили, якщо її намагаються схопити. Головне, що треба зробити – це зробити крок назад і дати змії спокійно сховатися", - радить провідний науковий співробітник музею природи ХНУ імені В.Н.Каразіна Олександр Зіненко. Науковець закликає уважніше дивитися під ноги під час прогулянок  на природі, а у дворах викошувати траву, аби плазунам не було де причаїтися.

Як уже повідомлялося, на Прикарпатті кілька дітей іще у квітні потрапили до лікарень після укусів гадюк. Агресивні плазуни нападають не лише в лісі, але й підповзають близько до людських домівок. Уникнути укусів може допомогти звичайна пильність. Фахівці радять для прогулянок у ліс чи гори вдягати високе взуття; уважно дивитися під ноги, а перш, ніж присісти, перевірити палицею, чи у траві не заховалася змія.

Кореспондент ТСН Мар'я Уманська

ТСН.ua

Наступна публікація