#Деньматері. Що почитати і подивитися до жіночого свята

До цього свята, ТСН.ua підготував багато цікавого для своїх читачів.

Вже цієї неділі, 14 травня, світ відзначатиме День матері.

В Україні офіційно День матері почали святкувати з 2000 року. Саме тоді було прийнято вітати наших матусь у другу неділю травня. Але ідея виникла набагато раніше.

День матері – це той день, коли ми можемо подякувати нашим мамам за все, що вони для нас зробили, за їхню самопожертву і любов до нас.

До цього свята, ТСН.ua підготував багато цікавого для своїх читачів.

Ірина Курило, завідувач відділу досліджень демографічних процесів Інституту демографії та соціальних досліджень НАНУ, в інтерв'ю ТСН.ua розповіла, як стреси сучасного світу змінюють портрет української мами та з якими проблемами стикається сучасна українська мама.

За словами Курило, є термін, який широко використовується на Заході, – інтенсивне материнство. Це коли не тільки в неповних, але часто у повних сім'ях, обов'язки з догляду за дитиною і навчання покладаються на матір. І водночас жінка має працювати, будувати кар'єру, самореалізовуватися. У зв'язку з цим у неї дуже інтенсивне, напружене виконання цих материнських функцій, яке є доволі виснажливим і має не дуже хороші психологічні наслідки.  Демограф також наголосила, що у нас така традиція наразі не розвинена. Дізнайтеся більше у повному інтерв'ю за посиланням.

Українські зірки також вигадують, як привітати любих мам з їхнім святом. Знаменитості неодноразово хизувалися найріднішими людьми у соцмережах. Сайт ТСН.ua підготував підбірку зірок з їхніми мамами. Дивіться фото мами солістки гурту "Время и Стекло" Надії Дорофєєвої та повноцінний кліп лідеру гурту DZIDZIO Михайли Хоми, а ще, читайте історію української зірки Ірини Білик.

Також ви можете визначити, до якого ж типу у вихованні дітей належите ви – за допомогою відомих персонажів й селебриті. Мати-подружка Лорелай Гілмор чи постійно заклопотана Мардж Сімпсон: дайте відповідь на кілька запитань із нашого тесту та дізнайтеся результат. Тільки не забувайте, що тест, звісно, жартівливий.

день матері_2
pixabay.com

Також, незважаючи на недосконалу статистику за останні роки, спеціалісти Інституту демографії та соціальних досліджень НАНУ – завідувач відділу досліджень рівня життя населення Людмила Черенько та завідувач відділу досліджень демографічних процесів Ірина Курило, ТСН.ua cклав загальний портрет сучасної української мами.

Спеціалісти додали, що зараз бути матір'ю достатньо важко.

Материнство в Україні справді старіє, додають експерти. В середньому українки народжують первістків у 25-26 років. Щоправда, рівня західних країн (найвищий у Швеції, де жінки вперше народжують у 30-32 роки) цей показник ще не досяг.

Дізнайтеся детальніше та дивіться нашу інфографіку за посиланням.

Психолог Світлана Ройз, яка в рамках своєї роботи контактує з багатьма родинами, підтвердила, що з українками зараз відбуваються зміни – і вони є на краще.

"Жінки останніми роками приходять з абсолютно іншими запитами. Це вже не запити людини у "дитячій позиції" - "зробіть з ним (чоловіком, дитиною, світом) щось". Це запит дорослої людини - "мені важливо знати, що я сама можу зробити, на що я можу вплинути, чим можу допомогти". Ми визріваємо. І це здорово - зріла, щаслива, реалізована мама відкриває двері у гармонійне дорослішання дітей", - розповіла Ройз в інтерв'ю ТСН.ua.

Крім того, психолог зауважила, що навчальні програми відвідують не лише мами, але й татусі. І ця тенденція зростає. "Якщо раніше кожна поява чоловіка була святом на "батьківському курсі", зараз більшість студентів приходять парами", - розповіла Світлана Ройз.

Ще, до Дня матері ТСН.ua запустив флешмоб для читачів. Публікуйте фото під хештегом #Деньматері у соціальних мережах Facebook, Twitter і ВКонтакте своїх мам, які потім будуть опубліковані на головній сторінці сайту.

А тут ви можете переглянути добірку Instagram-сторінок молодих та звабливих матусь, які мають прекрасну фізичну форму. Це дійсно додає мотивації.

ТСН.Проспорт теж долучився до святкування Дня матері и представив вам добірку футболістів, які схожі на своїх мам. Подивіться, чи схожі відомі футболісти на своїх матусь.

Залиште свій коментар