Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Хакери вимагають викуп: масштабна кібератака на лікарні та компанії охопила 11 країн світу

Хакери вимагають викуп: масштабна кібератака на лікарні та компанії охопила 11 країн світу

Шкідлива програма вже дісталася Росії.

У п'ятницю лікарні та телекомунікаційні компанії по всьому стали жертвами хакерів-вимагачів.

Про це інформує Motherboard.

Поки що незрозуміло, чи напади пов'язані між собою. Хакерська програма блокує комп'ютери та вимагає викуп у біткоїнах в обмін на дешифрування файлів.

Але та швидкість, із якою поширюється шкідлива програма, викликає тривогу. Адже, за кілька годин, зараженими виявилися жертви хакерів в 11 країнах світу, у тому числі Росії, Туреччини, Німеччини, В'єтнамі та на Філіппінах тощо.

Серед жертв - британські лікарні та велика іспанська телекомунікаційна компанія, чиї файли були раптово були зашифровані.

Згідно з хакерськими повідомлення, в установ є тільки три дні, щоб відправити компенсації. Після цього комп'ютери "поставлять на лічильник": ціна за повернення файлів зросте удвічі. А якщо жертви хакерської атаки не заплатять протягом семи днів, то втратять своїй файли назавжди.

Британська національна служба охорони здоров'я уже підтвердила інформацію про хакерський напад. Кібератака також пошкодила телефон довіри у деяких регіонах Великої Британії.

Нагадаємо, що хакеры імовірно підтримувані Росією, здійснили кілька кібератак проти енергетичних мереж країн Балтії та України.

Про це повідомляє Reuters з посиланням на інформовані джерела.

За інформацією співрозмовника агентства, хакери протягом останніх двох років неодноразово несанкціоновано втручалися в енергомережі країн Балтії, паралельно здійснивши більш серйозні напади на мережі України.

Відео Хакери зламали пошту головного фаворита виборів у Франції Емануеля Макрона

Залиште свій коментар

Вибір редакції