Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Дітям з Донбасу спростили отримання статусу постраждалих від війни

Тепер документів треба подати менше, а чекати доведеться не рік, а місяць.

В Україні спростилася процедура отримання статусу для донецьких та луганських дітей. Якщо раніше дітьми війни визнавали лише тих, хто зазнав поранення, то тепер їх визнають потерпілими, якщо вони мають  психологічні травми внаслідок бойових дій, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Зарина показує її кішку Білка та розповідає, що вона вижила, а от кіт, якому в бік влучив осколок, помер. Раніше дівчинка жила у Зайцевому під Горлівкою, звідти вона забрала тільки книжки та фотографії. В її дім за одну ніч влучило шість снарядів, один потрапив у підвал, де родичі закривали дівчинку собою. Їх відкопали солдати, на щастя – живими. Бабуся пояснює, що до війни вже кількадесят кілометрів, але її онуку бойові дії не відпускають. "Коли вистрілили кілька разів, вона зблідла та кричала так, що аж сусіди прибігли", - розповіла жінка.

ВідеоВ Україні спростили процедуру отримання статусу "Діти війни"

Спростилася процедура отримання статусу "Діти війни" для донецьких та луганських дітей. Якщо раніше такими визнавали лише тих, хто зазнав поранення, то тепер визнають потерпілими, навіть якщо вони мають психологічні травми внаслідок бойових дій. Проте батьки про таку можливість або не знають, або остерігаються отримувати.

В Україні спростили процедуру отримання статусу "Діти війни"

Тепер, кажуть юристи, постраждалі діти зможуть отримати статус "дитина війни".  Якщо в неповнолітнього було поранення – можуть претендувати навіть на виплати в 10 прожиткових мінімумів. Раніше процедура отримання такого статусу розтягувалась на тривалий час. "Витяг із кримінального провадження, судмедекспертиза – і це затягувалося до року збір цих документів. Всі діти, котрі проживали, можуть отримати статус постраждалої дитини по психологічній травмі", - пояснила спеціаліст із соціального патронажу Ольга Юдина.

Його можна оформити всього за місяць, а довести те, що дитина справді постраждала – нескладно. Тільки батьки про це не знають, а ті що знають дарма переживають, що цей статус дитини з психологічною травмою зробить їй ще гірше – мовляв, це психіатрія, потім людину будуть вважати божевільною. Але наразі ще жодна дитина так і не отримала статусу дитини з психологічною травмою війни.

Кореспондент ТСН Наталія Нагорна

Залиште свій коментар

Вибір редакції