У Дніпродзержинську мешканці багатоповерхівок третю зиму сидять без опалення

Дата публікації
Перегляди
1198
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У Дніпродзержинську мешканці багатоповерхівок третю зиму сидять без опалення

Будинки перетворилися на енциклопедію народних засобів порятунку від холоду

Людям порадили чекати потепління навесні.

У Дніпродзержинську замерзають дві багатоповерхівки. У 20-градусний мороз без опалення живуть мешканці 150-ти квартир, повідомляє ТСН. Люди вже поскаржилися в усі можливі інстанції, аж до Адміністрації президента. Але на питання, коли в їхніх квартирах, нарешті, потеплішає, отримали від міської влади приголомшливу відповідь - навесні.

Цегла та залізяки на газовій пічці, пляшки з гарячою водою у ліжках, електрообігрівачі та затягнуті поліетиленом вікна. Це - не будинок, сумно жартують його жителі, а енциклопедія народних засобів порятунку від холоду. Намагаючись хоч якось обігріти оселі, сусіди діляться своїми винаходами одне з одним, адже від початку зими тепло їм не вмикали.

"З початку зими ось уже скільки, аж 200 кубів газу на лічильнику  намотало, - обурюється жителька неопалюваного будинку Ганна Леонтьєва. - Ну так а що, це - єдиний спосіб".

Утім, їхні зусилля, кажуть жителі, все одно марні. Від надмірної вологи "цвіте" геть усе, від стін до речей у шафах. "Обробляли стіни будівельними сумішами від грибка - не допомагає, - розказує жителька неопалюваного будинку Катерина Єфимова. - Через день доводиться мити їх з оцтом, так тільки можна хоч на трошки його зупинити".

Жителі скаржаться, проблеми з теплом у них вже третю зиму поспіль. Проте такого, щоб від початку опалювального сезону батареї не нагрілися ні разу, ще не було. Хоча котельня просто під їхніми вікнами.

Дві багатоповерхівки розташовані на околиці міста посеред приватного сектору. Будинки колись збудували біля профспілкового санаторію для його співробітників. Опалювала їх санаторна котельня. Цього року будинки перейшли у комунальну власність, і котельню не ввімкнули взагалі. Як профспілкові діячі пропонують жити в таких умовах 150 родинам, дізнатися не вдалося, бо всі приміщення опечатані, зв'язку з дирекцією немає. "Я не знаю ніяких контактів і вас нікуди не пущу, директора немає", - сердиться охоронець. "Вони віддали нам будинки, а мережі та котельню не віддали", - каже керівник управління житлового господарства Дніпродзержинська Михайло Підгурський.

Чиновники зізнаються, що не можуть ані вплинути на власників санаторію, бо ті відмовляються від переговорів, ані врятувати людей від холодного життя. Найближча міська котельня за кількадесят кілометрів, будувати окрему для двох будинків невигідно. Тож єдиний вихід, кажуть комунальники - індивідуальне опалення. Жителі стверджують, що витратити 25-30 тисяч на нього можуть одиниці. "З кожною родиною окремо будемо вирішувати, як фінансувати це питання, - пояснює Підгурський. - Проект робитимемо за бюджетні гроші, решту в індивідуальному порядку".

За найсприятливіших умов, підрахували у житлоуправлінні, на все це потрібно щонайменше півроку. Тож чиновники не приховують - цю зиму люди таки проведеть в екстремальних умовах.

У Дніпродзержинську замерзають дві багатоповерхівки

У Дніпродзержинську замерзають дві багатоповерхівки
Наступна публікація