До України вперше приїхала партія вакцини Johnson & Johnson: дози призначені не для всіх

Дата публікації
До України вперше приїхала партія вакцини Johnson & Johnson: дози призначені не для всіх

Associated Press

Приватна компанія надала МОЗ всі необхідні документи для ввезення вакцини.

До України уперше завезли вакцину компанії Johnson&Johnson під назвою "Janssen". Утім, вона призначена для вакцинації працівників приватної компанії.

Про це повідомили у МОЗ в коментарі "Укрінформу".

Зазначається, що для щеплення своїх співробітників компанія зі США придбала 500 доз Johnson&Johnson. У МОЗ пояснили, що ця вакцина наразі не зареєстрована для використання в Україні, але у Міністерстві дали дозвіл на її ввезення, бо працівникам компанії потрібно зробити щеплення препаратом, який сертифікований в США, через особливості роботи.

Читайте також: Українських заробітчан вакцинуватимуть на польському кордоні: як саме, коли і чим щеплюватимуть

Наголошується, що компанія надала всі необхідні документи, оплатила її вартість, організувала доставку та забезпечила дотримання температурного режиму. 

"500 доз цієї вакцини було завезено на територію нашої держави згідно з затвердженим порядком ввезення незареєстрованих лікарських засобів, стандартних зразків, реагентів виключно для вакцинації працівників приватної компанії, яка оплатила її вартість, організувала доставку та забезпечила дотримання температурного режиму.  Співробітники компанії працюють на Алясці у сфері рибальства, тож вакцинація сертифікованою в США вакциною є вимогою в’їзду на територію Сполучених штатів Америки", – пояснили у МОЗ.

У МОЗ додали, що станом на ранок 27 травня щеплення вакциною Janssen отримало 224 українці.

Зауважимо, що 12 березня ВООЗ дозволила застосування вакцини від коронавірусу Janssen компанії Johnson & Johnson в екстрених випадках.

Як повідомлялося, Україна у найближчі терміни отримає нові партії вакцин від коронавірусу. Йдеться про поставку Pfizer у межах COVAX до кінця травня, дози AstraZeneca цього місяця та Novavax у серпні.   

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Новини світу: з першого липня в Євросоюзі запровадять сертифікати вакцинації

Новини світу: з першого липня в Євросоюзі запровадять сертифікати вакцинації
Наступна публікація