Ексголову КСУ Тупицького судитимуть за злочини проти правосуддя

Ексголову КСУ Тупицького судитимуть за злочини проти правосуддя

Конституційний суд України

Тупицького підозрюють у підкупі свідка та неправдивому свідченні.

Колишнього голову Конституційного суду України Олександра Тупицького судитимуть за злочини проти правосуддя.

Про це повідомляє пресслужба Офісу генпрокурора. 

"За процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора до Подільського районного суду м. Києва скеровано обвинувальний акт стосовно колишнього Голови Конституційного Суду України за фактами вчинення кримінальних правопорушень проти правосуддя (ч. 2 ст. 384 та ст. 386 КК України)", - йдеться у повідомлені.

Розслідуванням встановлено, що в жовтні 2018 року обвинувачений з корисливих мотивів та в інтересах колишнього голови Вищого господарського суду України, який розшукується правоохоронними органами, здійснив підкуп свідка, переслідуючи мету, щоб він відмовився від давання показань або надав завідомо неправдиві показання у кримінальному провадженні, пов’язаному із протиправним заволодінням майновими активами ЗАТ "Зуївський енергомеханічний завод".

Зазначимо, Олександра Тупицького підозрюють у підкупі свідка і введенні в оману суду у справі колишнього голови Вищого господарського суду Віктора Татькова.

Крім того, упродовж 2018-2019 років обвинувачений неодноразово надавав слідчому Генеральної прокуратури України у цьому ж провадженні завідомо неправдиві показання, поєднані зі штучним створенням доказів захисту щодо особливо тяжкого злочину.

Нагадаємо, Державне бюро розслідувань завершило досудове розслідування у справі Олександра Тупицького. 

  • 29 грудня 2020 року Олександра Тупицького указом президента відсторонили від посади на два місяці.
  • У ДБР наголосили, що відсторонення Тупицького допоможе запобігти ризикам впливу останнього на інших свідків у цьому кримінальному провадженні.
  • Своєю чергою у Конституційному суді заявили, президент Володимир Зеленський мовляв порушив положення Конституції і вийшов за межі своїх конституційних повноважень, видавши указ про відсторонення голови КСУ Олександра Тупицького.
  • 27 березня 2021 року Володимир Зеленський звільнив Тупицького з посади судді КСУ.

Новини України: співробітники ДБР провели відразу 13 обшуків у Олександра Тупицького

Новини України: співробітники ДБР провели відразу 13 обшуків у Олександра Тупицького
Наступна публікація