Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Голова ДніпроОДА Резніченко вивів область у лідери рейтингу прозорості

За даними ГО "Громадський контроль", у 2017 році всі обласні та районні адміністрації провели закупівель на загальну суму 46 млрд. грн. Рейтинг показує успіхи кожної з областей за чотирма критеріями.

ГО "Громадський контроль" опублікувала рейтинг ОДА України за прозорістю держзакупівель в 2017 році. Перше місце у рейтингу посіла Дніпропетровська область.

рейтинг ОДА, прозорро

"Обласні державні адміністрації багато в чому визначають курс, політику та швидкість змін на місцях, тому дуже важливо розуміти, яке ставлення в ОДА до відкриття ринку державних закупівель для бізнесу", - зазначають укладачі рейтингу.

За кількістю закупівель за процедурою відкритих торгівв ТОП-5 увійшли Дніпропетровська, Донецька, Львівська, Київська, Харківська область. За відсотком відкритих торгів, що відбулися (цей критерій демонструє якість роботи чиновників з тендерною документацією та наявність в регіоні бізнесу, зацікавленого в участі), лідерами стали Дніпропетровська, Львівська, Харківська, Одеська, Рівненська області.

Третій критерій показує, наскільки замовники (чиновники) прагнуть, щоб закупівля відбулася. Рейтинг ОДА за цим критерієм будувався як співвідношення закупівель, які пройшли за переговорною процедурою через двоє відкритих торгів, які не відбулися, до кількості проведених відкритихторгів. Перша "п'ятірка" за цим критерієм включає такі області: Дніпропетровська, Львівська, Донецька, Одеська, Харківська. 

Четвертий критерій показує бажання ОДА відкривати більше можливостей для бізнесу. Він базується на співвідношенні конкурентних допорогових закупівель до неконкурентних. Аналіз закупівель показав, що лише 8 ОДА відкрили ринок допорогових закупівель. І лідерами стали такі області: Дніпропетровська, Вінницька, Запорізька, Донецька, Чернігівська.

І, нарешті, рейтинг містить усереднені результати, які дозволяють визначити лідерів та аутсайдерів за всіма чотирма критеріями і по всій країні. Кращими виявилися Дніпропетровська, Львівська, Вінницька, Донецька, Запорізька області.

Як відомо, ОДА входять до президентської вертикалі влади, оскільки глави обладміністрацій призначаються президентом. Глава лідера рейтингу Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко неодноразово заявляв, що він і його адміністрація представляють саме "команду президента".

Залиште свій коментар

Вибір редакції