Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Голові Конституційного суду висловили недовіру – ЗМІ

Шевчук не захотів добровільно піти з посади.

14 травня судді Конституційного суду висловили недовіру очільнику КСУ Станіславу Шевчуку.

Про це з посиланням за власні джерела повідомляє низка ЗМІ, зокрема, Українська правда, Укрінформ та Дзеркало тижня.

За їхніми даними, за це рішення проголосували більшість суддів.

"Під час зборів судді проголосували за недовіру голові Шевчуку", - сказало джерело.

Співрозмовник додав, що правових наслідків це рішення не має, оскільки у Законі "Про Конституційний суд" не прописана процедура звільнення голови КСУ, окрім як за власним бажанням. "Це був сигнал голові, що у нього немає підтримки серед суддів", - додав співрозмовник.

Водночас Шевчук не захотів добровільно піти з посади, і судді розпочали голосування про його відставку з посади судді відповідно висновку Постійної комісії з питань регламенту та етики, який був затверджений ще у квітні. Таким чином, Шевчук може втратити посаду судді Конституційного Суду й автоматично посаду голови суду.

Зазначимо, Станіслав Шевчук на посаді уже 5 років. Йому закидають відповідальність за скасування статті про незаконне збагачення.

15 березня стало відомо, що троє суддів Конституційного суду написали листа до всіх своїх колег у КСУ, у якому писали про те, що подальше головування Шевчука призведе до повного руйнування конституційного правосуддя. Нібито очільник суду використовує можливості високої державної посади для досягнення особистих цілей і задоволення власних амбіцій.

ВідеоГолова Конституційного суду може втратити посаду через системні порушення

Станіслав Шевчук може втратити посаду не лише очільника, але й судді конституційного суду. Сьогодні його колеги мають розглянути відповідний висновок постійної комісії з питань регламенту та етики. Шевчук видавав незаконні розпорядження, політизував діяльність Конституційного суду України, ігнорував права суддів і порушував конституційні гарантії.  

Голова Конституційного суду може втратити посаду через системні порушення

Залиште свій коментар

Вибір редакції