Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
ГПУ вважає "закон Савченко" небезпечним для суспільства

У прокуратурі хочуть переписати закон.

"Закон Савченко" у тій редакції, у якій був ухвалений, може допомогти вийти на волю раніше особливо небезпечним злочинцям. Про це заявив заступник генпрокурора Олег Заліско. Як відомо, згідно закону рік, проведений у СІЗО, дорівнює двом рокам терміну покарання.

За словами Заліска, застосування судами положень цього закону дало можливість достроково вийти на волю та суттєво зменшити строки відбування покарання найбільш небезпечним злочинцям, які вчинили злочини проти основ національної безпеки, убивства, згвалтування, грабежі та розбій.

"При цьому закон не поширився на осіб, які вчинили менш небезпечні злочини і до яких не застосовувалось тримання під вартою", - зазначив прокурор в коментарі "Укрінформу".

За даними ГПУ станом на 15 квітня положення закону було застосовано до 39 тис. 496 в'язнів. Достроково було звільнено 5 тис. 961 особу, які відбували покарання за тяжкі злочини. Зокрема, 10 - за злочини проти основ національної безпеки, 832 - за умисне вбивство, 531 - за умисне тяжке тілесне ушкодження, 1120 - за розбій, 863 - за грабіж та 1340 - за крадіжку. І деякі з них, тільки вийшли, вже почали знову вчиняти злочини. Лише у Вінницькій області, повідомив Заліско, таких випадків було 12. Як приклад Заліско назвав умисне вбивство двох жінок, тіла яких 16 квітня 2016 року виявлено у м. Ладижин Вінницької області.

"По гарячих слідах кримінальне правопорушення розкрито, зловмисника затримано. Ним виявився 25-річний громадянин, якого у березні 2016 року умовно-достроково звільнено з Піщанської виправної колонії № 59 після застосування до нього закону. Покарання він відбував за вчинення аналогічних злочинів - зґвалтування та умисного вбивства при обтяжуючих обставинах", - зазначив він.

Як відомо, за "законом Савченко" на волю вийшов колишній народний депутат Лозінський за рішенням Апеляційного суду Київської області. І це був справжній подарунок на день народження - адже саме у день звільнення Лозінському виповнилось 53 роки. З Бориспільської колонії він вийшов вже за кілька годин після судового засідання, попри завершений робочий день і в умовах цілковитої таємничості, під прикриттям снайперів і особисто начальника в'язниці. Екс-нардеп вийшов з картатою сумкою в руках, після обіймів родича швидко сів в "Ауді" однієї з останніх моделей і на великій швидкості помчав у невідомому напрямку.

Залиште свій коментар

Вибір редакції