Гройсман розповів, коли в Україні почнеться децентралізація

Децентралізація - одна з ключових реформ для зміни управління державою.

Децентралізація, яка передбачає передачу влади на місця і є однією з ключових реформ для зміни управління державою, на папері вже готова. Тепер депутатам Верховної Ради залишилося за неї проголосувати.

Про це в ефірі ТСН.Тиждень сказав віце-прем'єр-міністр та міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Володимир Гройсман.

"Вже є сім проетів законів, які є в парламенті. Якщо їх парламент ухвалить, а в нього є така можливість, це дасть з 1 січня 2015 року повністю децентралізувати фінанси. У нас є законопроект про податкові зміни в частині децентралізації, бюджетний кодекс в частині децентралізації. Плюс є низка рішень, які дозволять побудувати регіональну політику, якої в Україні не було. Тобто фактично ми до цього готові", - сказав Володимир Гройсман.

Він зазначив, що ці реформи були готові ще в наприкінці весни. Вони проговорені з усіма суб'єктами, в тому числі з представниками місцевого самоврядування, які згодні з децентралізацією.

"Якщо нинішній парламент не підтримає ці закони, то за підтримки людей в наступному парламенті буде створена депутатська більшість, яка одразу їх ухвалить", - переконаний віце-прем'єр.

Також віце-прем'єр очікує, що до середини наступного року будуть ухвалені ініційовані президентом зміни в Конституції, які пов'язані з децентралізацією влади.

"Області і райони отримають і кошти, і компетенцію. І не треба забувати, що вони отримають серйозну відповідальність і перед мешканцями, які їх обирають, і перед державою. Особливо це стосуватиметься в використанні ресурсів", - зазначив Володимир Гройсман.

Нагадаємо, Порошенко пообіцяв ліквідувати обласні та районні держадміністрації.

ВідеоВолодимир Гройсман розповів, чому затримуються обіцяні реформи

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: