Гройсман закликав Ізраїль визнати Голодомор геноцидом українців

Визнання Ізраїлем Голодомору 1932-1933 років актом геноциду українського народу має надзвичайно важливе значення для України.

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман під час офіційного візиту до Ізраїлю провів зустріч з президентом країни Реувеном Рівліном. Гройсман звернув увагу ізраїльського президента на те, що необхідно офіційно визнати Голодомор геноцидом українців.

 "Визнання Ізраїлем Голодомору 1932-1933 років актом геноциду українського народу має надзвичайно важливе значення для українського суспільства та двосторонніх відносин між Україною та Ізраїлем загалом. Трагедії Голодомору і Голокосту - споріднені, тому що політичні злочинні режими не були обмежені у можливості вбивати невинних людей", - заявив Гройсман.

Прем'єр-міністр закликав ізраїльську сторону поглиблено вивчити це питання і все ж визнати цю трагедію актом геноциду українців.

"Життя людини і її права є найвищою цінністю, тому і сьогодні ми боремося за те, щоб на континенті був мир. Сьогодні сучасний світ стикається з викликами, у яких має бути об'єднаним, щоби обстоювати демократичні цінності. Маємо будувати майбутнє мирно, і наш виклик полягає у тому, що ми не повинні накопичувати кризи, які виникають у різних куточках світу", - наголосив Гройсман.

Нагадаємо, 3 березня парламент Португалії визнав Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу. Ухвалений документ засудив Голодомор в Україні 1932-33 років та визнав його геноцидом з боку "тоталітарного комуністичного режиму Сталіна, що призвів до загибелі близько семи мільйонів українських громадян".

Залиште свій коментар