Парламент Португалії визнав Голодомор геноцидом українського народу

Дата публікації
Парламент Португалії визнав Голодомор геноцидом українського народу

УНІАН

Ухвалений документ засуджує усі форми тоталітаризму та злочини проти людства, які відбувались в тридцятих роках в Україні.

У п'ятницю, 3 березня парламент Португалії визнав Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу. Про це повідомив голова Спілки українців в Португалії Павло Садоха на своїй сторінці в Facebook.

Ухвалений документ засуджує Голодомор в Україні 1932-33 років та визнає його геноцидом з боку "тоталітарного комуністичного режиму Сталіна, що призвів до загибелі близько семи мільйонів українських громадян".

Також у резолюції йдеться про засудження усіх форм тоталітаризму і будь-якого роду порушень і злочинів проти людства, які відбувались в тридцятих роках в Україні.

Зазначається, що український Голодомор визнали геноцидом ХХ століття парламенти Австрії, Аргентини, Чилі, Колумбії, Словаччини, Еквадора, Естонії, Грузії, Угорщини, Італії, Литви, Мексики, Парагвая, Перу. Такого ж висновку дійшли уряди Чехії, США, а також сенати Австралії і Канади.

Нагадаємо, у грудні Верховна Рада України звернулася до національних парламентів держав світу щодо визнання Голодомору 1932 – 1933 років в Україні геноцидом проти українського народу.

Наступна публікація