Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Екс-прокурор США і 82-річний пенсіонер. Оприлюднено кандидатів на аудитора НАБУ

Зауваження та пропозиції стосовно кандидатур можна надсилати до комітету до 19 травня.

На новий конкурс на аудитора Національного антикорупційного бюро України подалися п`ятеро кандидатів. Серед них два пенсіонери, правозахисник, адвокат з Ізраїлю та колишній прокурор США.

На сайті парламентського Комітету з питань запобігання і протидії корупції опублікували документи претендентів.

Подали документи: правозахисник, партнер компанії Baker & McKenzie Томас Файерстоун, член Колегії адвокатів Ізраїлю Вадим Меламед, український правознавець-міжнародник Володимир Василенко, глава асоціації боротьби з організованою злочинністю "Антимафія" Юрій Ліхненко та пенсіонер Валерій Небога.

Томас Файерстоун, колишній прокурор США, партнер компанії “Бейкер та Маккензі”. Має значний досвід в органах досудового розслідування та прокуратурі США: 6 років працював у відділі боротьби з організованою злочинністю Прокуратури США в Нью-Йорку, де спеціалізувався на справах російських олігархів та чиновників, пов’язаних із корупцією та відмиванням  коштів. Був головним прокурором у справі щодо екстрадиції російського ТОП-посадовця Павла Бородіна до Швейцарії за звинуваченнями у відмиванні та розкраданні коштів. Працював з Магнітським, наразі персона нон ґрата в Росії.

Вадим Меламед, нотаріус. Останні 25 років живе в Ізраїлі, де має власну юридичну компанію “Вадим Меламед адвокат і нотаріус”. 2015 року брав учать в конкурсі на посаду Директора НАБУ. Тим не менше, Меламед не відповідає вимогам до аудитора НАБУ, визначеним Законом України “Про національне антикорупційне бюро”, оскільки не має "значного досвіду роботи в органах досудового розслідування, прокуратури, судах за кордоном чи міжнародних організаціях". Цей кандидат останні 25 років працював в Ізраїлі виключно як адвокат, займаючись в основному трудовим правом та юридичною допомогою емігрантам з України. Меламед також отримав єдину рекомендацію від громадської організації, директором якої є сам.

Володимир Василенко, правозахисник. Працював суддею в міжнародному суді ООН та представником  України в Раді ООН із прав людини. Кілька місяців тому його кандидатуру на аудитора НАБУ пропонував Олег Ляшко, інформацію з декларації якого розслідують детективи Антикорупційного бюро.  2015 року був делегований указом Президента Порошенка до Конституційної комісії разом з Михайлом Буроменським, обраним в аудитори НАБУ по квоті Кабінету міністрів. У разі делегування Василенка в аудитори від парламенту, в комісії буде два правозахисники з трьох необхідних членів аудиторської комісії.

Юрій Ліхненко, голова організації "Антимафія". 2015 року подавався на посаду Директора НАБУ, а пізніше — на керівника Одеського управління Антикорупційного бюро. Останній раз працював у правоохоронних органах, судячи з автобіографії кандидата, більше 20 років тому. У 1991-1994 роках працював на посаді слідчого та заступника міжрайонного прокурора в Іллічівській природоохоронній прокуратурі. Рекомендацію дав сам собі від своєї ж організації “Антимафія”. Має упереджене ставлення до роботи Антикорупційного бюро, про що висловлювався під час обрання до ради громадського контролю при НАБУ.

Валерій Небога, пенсіонер. 2015 року брав участь на посаду Директора НАБУ, пізніше подавався на різні посади від детектива до керівника управління. 2017 року подавався на посаду аудитора НАБУ від Парламенту, але його заявка, на думку комітету, не відповідала кваліфікаційним умовам конкурсу, тому кандидатуру Небоги не ставили, навіть на голосування.

Зауваження та пропозиції стосовно цих кандидатур можна надсилати до комітету до 19 травня.

Термін подачі документів завершився 5 травня.

Це вже третій за рахунком конкурс на посаду аудитора НАБУ, який проводить Верховна Рада України. У лютому один претендент на пост аудитора НАБУ від Ради зняв свою кандидатуру. У квітні антикорупційний комітет оголосив повторний конкурс на цю посаду від Ради.

ВідеоОчільник НАБУ прокоментував стосунки з Антикорупційною прокуратурою

Артем Ситник заявляє, що конфлікту немає, є кримінальне провадження. Саме НАБУ і Генпрокуратура таємно підслуховували розмови керівника САП Назара Холодницького. Верховна Рада зажадала від усіх очільників відомств особистих пояснень. Ситник не лише визнав, що прослуховував Холодницького, а й поділився фрагментами записів з акваріума.

Очільник НАБУ прокоментував стосунки з Антикорупційною прокуратурою

Залиште свій коментар

Вибір редакції