Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Киянка потрапила під урядові санкції через тезку-сепаратистку з Криму

Чиновники визнавати свою помилку не квапляться.

До складеного владою санкційного списку сепаратистів та росіян, причетних до агресії, потрапила киянка Ольга Калініна. Співробітниця престижного вишу запевняє, що гріхів супроти України не має, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Жінка вже півроку доводить, що має двійника в Криму. Саме повна її тезка проводила незаконні вибори на півострові, за що й потрапила в санкційний список президента з 1700 прізвищ, котрий було оприлюднено у травні. В ньому згадуються глава Чеченської Республіки Рамзан Кадиров, міністр оборони РФ Сергій Шойгу, всі ватажки бандитських "республік" Донбасу, а заразом і киянка, яка народилася в Севастополі. З 2007-го Ольга переїхала до Києва, вийшла заміж, народила доньку і працює в Інституті міжнародних відносин університету Шевченка. "Мене не повинно бути тут, де я зараз знаходжуся, обмеження будь-які. Я навіть не можу на чужу картку заплатити, не те, що зняти своє. Навіть через коробку металеву, термінал, поповнити не можу", - скаржиться жінка.

ВідеоКиянка помилково потрапила під санкції проти Росії

Серед росіян, які причетні до агресії в Україні, - в санкційний список потрапила Ольга Калініна, яка живе у столиці. В указі президента розголошені її персональні дані, всі банківські картки заблоковані і вказано, що вона начебто брала участь у незаконних виборах в анексованому Криму. Водночас, киянка у цей період на півострові не була і стверджує, що під забороною мала бути її тезка з Криму. 

Киянка помилково потрапила під санкції проти Росії

Шукати своє прізвище в списках санкцій Ольга ніколи би не стала, але навесні заблокували всі її банківські картки, і лише влітку в банку назвали причину. "Ви знаходитесь у списку персональних санкцій. Кладу слухавку і все. Я відкриваю Google: Калініна Ольга Миколаїва – почесний 860 номер", - розповіла Ольга. Її чоловік додає, що двійника дружини він знайшов в інтернеті, адже навпроти прізвища Калініна вказана посада – секретар територіальної виборчої комісії Первомайського району Криму. "Я знайшов фото жінки у віці, котра у виборчій комісії в Криму. У мене це зайняло хвилину", - пояснює Михайло. "Виходить, що моя двійник, абсолютна тезка, яка мешкає в Криму – вона не під санкціями", - дивується Ольга.

ТСН звернулась із запитами в СБУ, РНБО, Кабмін і МЗС, і лише в останньому відповіли, що наразі різні органи проводять додаткову перевірку справи Калініної. "Дані осіб, внесених до цього переліку, на прохання МЗС надані відповідними компетентними органами України та пройшли міжвідомче погодження десяти органів державної влади", - йдеться в офіційному повідомленні. Сама Ольга вважає, що така ситуація абсурдна. "Шановні, так працювати неможна. Так псувати життя – це злочин! Я перший місяць взагалі жила на заспокійливих", - каже вона.

Фотогалерея Питання Донбасу, безвіз та санкції проти РФ. Порошенко переговорив з президентом Словенії (7 фото)

Ольга вже звернулася в РНБО і Кабмін, але там помилки не визнають. Оскільки ходити по колу можна роками, адвокати радять їй судитися з президентом. "Незалежно від того, з вини якого органу сталася помилка, виправити її може лише президент. Оскільки даний список затверджений указом президента", - пояснюють юристи. Вже півроку, як Ольга боїться виїхати за кордон, днями звернулася в прикордонну службу, але від відповіді не знає – радіти чи плакати. "Дозволено в’їжджати і виїжджати за межі України", - констатує вона. Проте це не означає, що країни-партнери не зупинять жінку на своїх кордонах, тож ризикувати вона не буде. Судитися не квапиться, бо вірить і сподівається, що після сюжету ТСН її розшукають чиновники та виправлять допущену помилку.

Кореспондент ТСН Валентина Мудрик

Залиште свій коментар

Вибір редакції