Коломойський подав новий позов проти Росії до Гааги

Сума позовних вимог не уточнюється.

Структури українського бізнесмена Ігоря Коломойського, включаючи хімічне підприємство "Дніпроазот", подали новий позов до Росії у Постійний третейський суд у Гаазі.

Про це повідомляє видання РБК, посилаючись на інформацію суду.

Серед позивачів — "Укрінтерінвест" (Дніпропетровськ), ПАТ "Дніпроазот" (Дніпродзержинськ), "Лугзор" (Київ), "Лібсет" (Київ) і "Аберон ЛТД" (Дніпропетровськ).

Позов поданий на підставі регламенту комісії ООН з права міжнародної торгівлі (UNCITRAL) і угоди між урядами Росії і України від 27 листопада 1998 року про заохочення і взаємний захист інвестицій. Арбітражний розгляд розпочався 26 травня 2015 року, відзначає видання.

Сума позовних вимог не уточнюється. Росія не призначила офіційних представників для участі в процесі, а також не дала згоди на участь у ньому. Держава вважає, що "українсько-російська угода про захист інвестицій не може служити підставою для створення арбітражного трибуналу для врегулювання претензій позивачів".

Раніше повідомлялося, що Постійна палата третейського суду в Гаазі заявила, що розгляне позов українського бізнесмена Ігоря Коломойського проти Російської Федерації, який стосується міжнародного аеропорту в анексованому Криму.

Компанія Коломойського мала контракт, за яким мала права експлуатувати пасажирський термінал у міжнародному аеропорту Севастополя до 2020 року. У позові бізнесмен вимагає відшкодувати суму доходів, які він втратив після того, як незаконна кримська влада "націоналізувала" аеропорт. Сума збитку, за повідомленнями, склала 15 мільйонів доларів. Росія, виходячи з позову, порушила двосторонні домовленості.

Москва вже заявила, що це справа не перебуває в юрисдикції Міжнародного арбітражного суду в Гаазі.

Також відомо, що "Укрнафта" подала в гаазьку Постійну палату третейського суду (ППТС) позов проти Росії. У компанії уточнили, що справа стосується незаконного захоплення АЗС на території окупованого Криму.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: