Лікарі "не помічають" епідемію грипу в Києві

Дата публікації
Перегляди
1427
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Лікарі "не помічають" епідемію грипу в Києві

Все більше киян хворіють на грип

Кияни масово хворіють на грип, проте лікарі вперто пишуть діагноз - ГРВІ.

Не зважаючи на те, що все більше киян хворіють на грип, лікарі кажуть, що їм не дозволяють ставити діагноз "грип", тому що в лабораторії не вистачає реагентів для аналізів.

Особливо страждають діти, пише "Сегодня".

"Симптоми у всіх однакові: температура, ломить тіло, а потім у багатьох з'являються ускладнення - бронхіт, кашель. Але багато матусь кажуть, що лікарі пишуть ГРВІ, а не грип, таке враження, що не хочуть говорити про епідемію і приховують цифри", - каже киянка Наталя.

В аптеках підтвердили, що кияни дійсно стали хворіти більше.

"За тиждень на 5-10% більше запитують ліків від температури та засоби профілактики від грипу - вітаміни, для зміцнення імунітету і щось на зразок афлубіну", - розповіли нв одній з аптек столиці.

Щоб у картку вписали діагноз, що людина захворіла саме на грип, потрібно здати аналізи.

"Лікар при підозрі на грип повинен дати направлення на безкоштовний аналіз. У нас є вірусологічна лабораторія на вул. Естонській, там візьмуть мазок з носа і горла, і визначать - грип це чи ні. Тільки в такому випадку можна писати діагноз", - каже заступник головного лікаря міської СЕС Юрій Дерпак. А от якщо в місті оголосять епідемію, то лікарі вже без всяких аналізів можуть сміливо писати в картку пацієнта діагноз "грип".

Але самі лікарі неофіційно говорять, що в лабораторії мало реагентів для проведення аналізів.

"Тому нам неофіційно не рекомендують направляти туди хворих, тільки в серйозних випадках. Але лікуємо ми людей правильно, як від грипу", - розповіла лікар-терапевт поліклініки № 1 Голосіївського району.

У міській СЕС це спростовують.

"У нас достатньо компонентів. Звичайно, якщо масово до нас підуть, то навряд чи вистачить, але тим, кому потрібно, проведемо аналізи", - говорить Дерпак.

В Українському центрі грипу запевнили, що до епідемії Києву ще далеко.

"Зараз рівень захворюваності нижче за поріг майже в два рази, ніж при епідемії. Так, у нашій лабораторії ми висіваємо вірус грипу, в основному H3N2, фінський. Грипу в столиці вистачає, але багато лікуються самостійно і не звертаються до лікарів, не фіксують в картках своє захворювання", - сказала завідуюча лабораторією грипу НДІ епідеміології та інфекційних хвороб Алла Мироненко.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1427
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація