Матері Савченко бояться розповісти про рішення Надії голодувати

Лікарі побоюються, що організм Надії не витримає чергового голодування.

Надія Савченко за ґратами і у футболці із запитанням: "Коли ви відпустите українців, яких викрали і незаконно утримуєте в Росії?" – так розпочинається засідання на суді у ростовському місті Донецьк, йдеться в ТСН.16:45.

Російські прокурори годину просять подовжити арешт української бранки ще на три місяці – до 16 квітня 2016 року. Савченко реагує болісно, різко, неочікувано.

"Надія Савченко оголосила голодування до кінця суду. Після вироку вона оголосить сухе голодування. Її вимога – звільнення", - зазначають адвокати.

Сестра Надії про її демарш дізнаються у Києві з Інтернету. Каже, що тепер боїться про це говорити матері, яка поїхала до родичів. Віра не знає, як мама відреагує, адже останнім часом погано почувається, лише вчора знову схопило серце. Віра певна, що відмовити від голодного протесту ніхто Надю не зможе.

"Сприйняла це як сніг на голову. Бо ми з Надею бачили напрацювання і що вирок буде до Нового року. Тому треба показати горе-торговцям, що торгуватись треба швидше, бо товар псується і в цьому я Надю розумію. Що її може змусити передумати? Це чітке висловлення, що відбудеться обмін. Це боротьба - нікому нелегко", - каже Віра.

Битва повторюється. Свою першу акцію Савченко оголосила рік тому - 13 грудня 2014 – без їжі провела 82 дні. Як тепер відреагує організм льотчиці українська лікарка, яка їздила до Росії на її медогляд, боїться навіть прогнозувати

"На момент, коли ми її дивилися, голодування вже не було. Звичайно її організм розраховується за голодування, але повторне голодування - це знову стрес на всі органи і системи. Якщо це голодування буде повним і тривалим - це небезпечно для життя", - каже лікар.

Тепер уже і адвокати Савченко більш обережні в словах. І не виключають, що процес обміну льотчиці може затягнутися щонайменше до кінця січня 2016 року, коли відбудеться сесія ПАРЄ, де Савченко є делегатом.

"Можна припустити, що загострення відбудеться в цей період. ПАРЄ напевно буде робити заяву про звільнення одного їх своїх делегатів. Можна припустити, що це співпаде з фіналом суду над Савченко", - каже адвокат.

Сьогоднішнє ж рішення про подовження арешту Савченко захист називає "робочою судовою процедурою", яка жодним чином не впливатиме на звільнення Надії. Мовляв, це залежатиме лише від політичної волі. Втім, обовязково оскаржуватимуть його у Ростовському обласному суді.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: