Міносвіти придумало, як вирішити проблему дефіциту місць у дитсадках

Дата публікації
Перегляди
3632
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Міносвіти придумало, як вирішити проблему дефіциту місць у дитсадках

Фото: Getty Images

Приватні заклади - непоганий варіант за більші гроші.

Міносвіти має намір створити 25 тисяч нових місць у дитячих садочках уже до кінця цього року.

Чиновники, здається, зрозуміли, що саме приватники можуть урятувати малюків і їхніх сімей, які стоять у безнадійній черзі. Наразі діток записують у чергу з моменту народження,тому потрапити до такого закладу інколи є єдиним виходом.

Нещодавно у Києві зрозуміли, що йому вигідніше віддати закинуті будівлі безкоштовно, щоб інвестор своїми мільйонами рятував і приміщення, і дітей. Такий заклад, до якого мріють потрапити півтори тисячі мам зі своїми дітьми, працює в столиці.

"Насьогодні у нас 173 дитини, але розрахований він на 115. Багато приїжджають із Ірпеня, із Бучі, із Коцюбинського. І кажуть, що велика кількість дітей – по 50 у групах", - розповіла завідувачка дитсадка Галина Паливода.

Тим часом потрощені, погорілі й засмічені садки по всій столиці вже поросли деревами і стали притулком для безхатченків. У Києві їх 57, а по Україні – сотні. Їх закрили ще у 1990-их, бо дітей було мало. Роками вони стояли без догляду, тому зараз, у пік народжуваності, на їхню відбудову у держави немає грошей.

Власник приватного дитсадку Андрій Бухаревич зміг перетворити понівечену будівлю у садок за найвищими стандартами роботи. Щоби руйновища перетворити на приватний садок, він бігав по чиновницьких кабінетах чотири роки.

Мало того, за оренду руїн мав платити 70 тисяч гривень щомісяця. Але столична влада здається наважилася на диво і вирішила віддавати такі приміщення під садочки лише за символічну одну гривню. Менш ніж за рік Андрій із дружиною зробили тут дитячий рай, а наразі готуються до відкриття.

"Економічна ситуація складна скажемо так в Україні. Створення саме приватних дошкільних навчальних закладів може вирішувати ці питання. Більше закладів - нижчі будуть ціни", - вважає головний спеціаліст відділу дошкільної освіти МОН Світлана Нерянова.

Наталія Ярмола

Приватні дитсадки можуть врятувати батьків від років очікування в чергах

Приватні дитсадки можуть врятувати батьків від років очікування в чергах

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Виховання дітей
Дата публікації
Перегляди
3632
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація