Міносвіти визначило затребувані професії майбутнього

Міносвіти визначило затребувані професії майбутнього

Фото: pixabay.com

Через 5-10 років в Україні зміняться найбільш затребувані професії.

У найближчі 5–10 років в Україні поновиться список найбільш затребуваних професій.

Про це йдеться в проєкті Стратегії розвитку вищої освіти в Україні на 2021-2031 роки, який розміщений на сайті МОН для громадського обговорення.

Очікується, що в майбутньому "чисті" гуманітарні спеціальності відійдуть на другий план, а технічні, інженерні, навпаки, будуть найбільш потрібними. 

"Професії, пов’язані із забезпеченням здоров’я, навчанням, наданням індивідуальних послуг, творчістю залишаться актуальними, оскільки не можуть бути заміщені автоматизованими системами навіть із використанням штучного інтелекту", - йдеться у повідомленні. 

Зазначається, що зросте потреба у фахівцях біологічного напрямку, особливо у сфері біоінженерії, біотехнологій, фармації тощо. 

"Ці тенденції вимагають посилення природничо-наукової підготовки майбутніх фахівців разом із набуттям ними ІТ-навичок", – зазначив у своєму Telegram-каналі т.в.о. міністра освіти і науки України Сергій Шкарлет.

За оцінками світових експертів, найбільш потрібними будуть фахівці, які можуть проєктувати, впроваджувати нову техніку і технології з урахуванням викликів майбутнього, а також професії, пов’язані із забезпеченням життя та здоров’я людини:

  • технології майбутнього – архітектор територій, фахівець з робототехніки, інженер-проектувальник різного профілю, фахівець з 3D-друку, розробник та диспетчер безпілотних апаратів, космогеолог;
  • ІТ-технології та дані – проектувальник "розумного середовища" та "розумних будівель", програміст, аналітик даних, фахівець-аналітик з кібербезпеки, розробник технологій блокчейн, розробник віртуальної або доповненої реальності, фахівець із цифрового контенту, цифровий лінгвіст;
  • екологізація виробництва та життя – екоаналітик у будівництві, фахівець з альтернативної (сонячної, вітрової тощо) енергетики, біоетик, ресайклінг-дизайнер, фахівці з "сіті-фермерства";
  • здоров’я людини – біогенетик, біоінженер, біоінформатик, біофармаколог, телехірург, ІТ-лікар, медична сестра, фізіотерапевт, нейропсихолог.

Нагадаємо, недавно на українському ринку праці найбільше вакансій було для IT-працівників, менеджерів з продажу та маркетологів. 

Повʼязані теми:

Наступна публікація