Моторошне "правосуддя" бойовиків: смертний вирок за три дні та розстріл інвалідів

Дата публікації
Перегляди
24к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Моторошне "правосуддя" бойовиків: смертний вирок за три дні та розстріл інвалідів

"ДНР" без суда і слідства виносили смертний вирок мирним жителям / Фото: Reuters

До журналістів ТСН потрапили "розстрільні списки" найманців, знайдені у підвалі будівлі СБУ у Слов'янську.

У звільненому від терористів Слов'янську вже четвертий місяць намагаються налагодити мирне життя, але жахіття часів окупації постійно нагадують про себе, йдеться в сюжеті ТСН. Тиждень.

До журналістів ТСН потрапили документи з підвалів СБУ, від прочитання яких ворушиться волосся. Це - смертні вироки, які виносили представники так званої "ДНР", а також накази про розстріли, підписані особисто Стрєлковим.

У паперах, що імітують протоколи судового засідання, терористи задокументували імена і адреси своїх жертв.

Один з тих, чиє ім'я фігурує у "розстрільних списках" бойовиків, - Пичко Олексій Борисович, розстріляний за крадіжку штанів і двох футболок.

За словами його матері, син вважається зниклим безвісти, але Марія давно знає, що трапилося. 14 червня ввечері Олексій забіг додому, перевдягнувся та більше не повернувся.

Від затримання до розстрілу Олексія Пічко пройшло всього три доби. Судилище влаштовували в будівлі СБУ, розстрілювали на задньому дворі. 

Про страшні сліди, які по собі лишили "визволителі" Донбасу

Про страшні сліди, які по собі лишили "визволителі" Донбасу

Чотири місяці тому там оголошували вироки під прапором СРСР, "спираючись на наказ про військовий стан 41-го року". Судили людину, прикриваючись прізвиськами: голова військового трибуналу "Нос", судді "Балу" та "Сєдой", обвинувачувач "Адвокат", захистник "Зубр" та секратар "Трифон".

Того дня Олексій з подільниками справді обікрав будинок на сусідній вулиці, коли його господиня   пересиджувала обстріли у родичів в Краматорську. Злочинця піймала сусідка – врятувала майно та здала "ДНР"івцям.

Наступного дня терористи імітували розслідування та згодом винесли смертний вирок.

Розслідувати справу про зникнення Олексія Пічко взялася вже після звільнення міста оновлена міліція. Свідки вказали могилу, в який ймовірно лежить страчений. Хоча ДНК-експертизу ще не зробили, мати встигла принесла на кладовище квіти. Ексгумацію провели без родичів.

Ще один задокументований випадок страти – інваліда Віталія Соловйова, який відсидів у тюрмі за наркотики, крадіжку та вбивство.

Нині СБУ проводить розслідування злочинів бойовиків.  Правозахисниця Євгенія Закревська впевнена - якщо слідчі якісно зроблять свою роботу, то терористів "ДНР" чекає Гаага.

Раніше повідомлялося, що бойовики внесли в "розстрільний список" більше тисячі студентів з Луганська.

Кореспондент ТСН Ольга Кашпор

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
24к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація