Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
На Луганщині без попереджень зникли з ефіру українські телеканали

Вежі перестали транслювати телевізійний ефір, радіо та мобільний сигнал.

Четверту добу без українських каналів живуть міста та села підконтрольної Україні Луганщини. Там відімкнули від струму шість передавачів через борги концерну РРТ за світло, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Жодного українського каналу – так виглядає телеефір у Лисичанську при тому, що телевізійна вишка від цієї 5-поверхівки за кілька сотень метрів. Для місцевих це справжня драма, бо 4 квітня зник увесь сигнал – і аналоговий і цифровий. Разом із ним зникли і кілька радіостанцій. Хто має супутникову тарілку, має телебачення, а от дехто навіть виїздить, якщо не може жити без телевізора. Інші переналаштували телевізори на сигнал із окупованих територій і тепер люди бачать новини "руського міра".

Відео4 добу без українських каналів живуть міста та села підконтрольної Україні Луганщини

Там відімкнули від струму 6 передавачів. Причина - це борги концерну РРТ за світло. ТСН спілкувалася із українцями, які живуть без телевізора.  

4 добу без українських каналів живуть міста та села підконтрольної Україні Луганщини

Така ситуація не лише у Лисичанську – без українських каналів та радіо нині Станиця Луганська, Сватове, Біловодськ, Мілове та Новопсков. Першим на сполох забив суспільний мовник – керівництво телеканалу UA:Донбас звернулося із відкритим листом до чиновників. Виявилося, що енергетики через борги за світло знеструмили шість передавачів концерну РРТ, де розташовані ретранслятори каналів.

Енергетики ж виправдовуються, що їм заборгували близько двох з лишком мільйонів гривень із передплатою за квітень, як того вимагає закон – про ситуацію і можливе відключення писали навіть у Кабмін, але реакції так і не дочекалися. "У відповідь ми отримуємо відписки від концерну РРТ, але не виключаємо, що так і є в частині того, що грошей нема, зарплату сплачувати нема чим", - каже т.в.о. генерального директора ТОВ "Луганське енергетичне об'єднання" Володимир Грицай.

Фотогалерея На Луганщині будівництво “Стіни” перейшло в активну фазу (5 фото)

Наприкінці березня Кабмін пообіцяв виділити із резервоного фонду 97 мільйонів гривень на погашення заборгованості, але у прес-службі суспільного кажуть, що грошей не отримали, а навіть якби вони прийшли, то через юридичну колізію їх би не змогли перерахувати РРТ. У самому концерні заявили – наразі ведуть перемовини щодо відновлення мовлення. І пообіцяли надати коментар, щойно матимуть результати.

Показово, що жоден із високопоставлених чиновників не прокоментував інциденту. Лише в "Урядовому кур'єрі" опублікували зміни до постанови №300, в якій ідеться про те, що об'єкти державної власності, котрі мають стратегічне значення, відтепер за борги відключати неможна. Втім, у публікації немає відповіді, що буде із самим боргом. У Луганській військово-цивільній адміністрації заявили, що звернулися до столиці за допомогою та сподіваються на вирішення проблем найближчим часом.

Поки ж регіональна влада готує гарантійний лист енергетикам, адже через відімкнення вишок проблеми виникли не лише зі світлом, а й із мобільним зв’язком. Нині їх роботу підтримують за допомогою дизельних генераторів, але пальне там теж скоро закінчиться. "Тому найближчим часом, я думаю, ми будемо таки вирішувати це питання. Але залишається підвішеним інше: хто оплачуватиме весь цей безкоштовний бенкет", - зауважив Володимир Грицай.

Як швидко з’явиться світло і українське ТБ, не може сказати жодна зі сторін. У Національній спілці журналістів закликали владу якомога швидше втрутитися в ситуацію, бо вона несе загрозу навіть територіальній цілісності. Жителі Лисичанська, в свою чергу, сподіваються, що скоро український телевізор таки оживе, і замість білого шуму і новин агресора вони знову дивитимуться українське.

Кореспондент ТСН Олександр Романюк

Залиште свій коментар

Вибір редакції