На Одещині хворим на рак крові бракує ліків для порятунку життя

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
На Одещині хворим на рак крові бракує ліків для порятунку життя

Люди можуть не вижити без життєво необхідного препарату

Чиновники лише вибачилися перед хворими. 

На Одещині хворі на мієлолейкоз, рак крові, залишилися без препарату, який забезпечує пацієнтам повноцінне і тривале життя. Швейцарські ліки зникли не лише в офіційних пунктах видачі, а й із чорного ринку. Та й придбати самотужки дорогі пігулки не кожному по кишені, бо мінімальна щоденна доза ліків коштує понад тисячу гривень, - йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Хворі з всієї області щотижня долають більше сотні кілометрів з надією, що в обласній лікарні з'явилися так необхідні їм пігулки. Але лікарі розводять руками, бо досі жодної упаковки так і не надійшло.

Хворі стверджують, що ліки для них, як гуманітарна допомога, надходять з Києва через Мінохорони здоров'я. І попри те, що більшу частину їхньої вартості сплачує фірма-виробник, постійно виникає дефіцит.

В обласному управлінні охорони здоровʼя усе, що можуть - це вибачитися перед хворими. Кажуть, що гроші в рамках державної програми не надходять, а в обласному бюджеті ця сума не передбачена.

Хворі кажуть, що дочекатися наступного року зможуть далеко не всі хворі. Їхні запаси життєво необхідного препарату вичерпані, він зник навіть з чорного ринку.

Тим часом у Мінохорониздоровʼя пообіцяли передати для Одещини 420 пігулок препарату для хворих на мієлолейкоз. Щоправда, якщо розділити цю кількість на зареєстрованих в області хворих, то вистачить її лише на десять днів.

Нагадаємо, що українським хворим на туберкульоз бракує навіть найдешевших ліків

Кореспондент ТСН Сергій Осадчук.

На Одещині хворі на мієлолейкоз залишились без ліків

На Одещині хворі на мієлолейкоз залишились без ліків
Наступна публікація