На Житомирщині зафіксували спалах африканської чуми

Знайдено 7 трупів диких кабанів віком від 10 місяців до 5 років.

У Житомирській області фахівці Державної ветеринарної та фітосанітарної служби України зафіксували черговий випадок зараження диких кабанів африканською чумою свиней (АЧС).

Про це повідомили у Житомирській облдержадміністрації.

Спалах виникнув 6 лютого на території мисливського клубу ТОВ "КСК" Поташнянського лісництва, було знайдено 7 трупів диких кабанів віком від 10 місяців до 5 років.

Від 4 голів був відібраний патматеріал та направлений у Київ у Державний науково-дослідний інститут з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи. У цей же день був отриманий позитивний результат на АЧС. Вв окремих селах Радомишльського району з 7 лютого накладено карантин.

Визначено зону захисту радіусом 3 км, в яку ввійшло село Став-Слобода. Встановлюються ветеринарно-поліцейські пости. Вживаються карантинні заходи: заборонено вивезення з зони захисту свиней, туш свиней, м'яса, продуктів та сировини з них інших відходів, які можуть бути фактором передачі або розповсюдження АЧС.

Також визначено зону спостереження радіусом 20 км, в яку ввійшли: Радомишльський район, частини Брусилівського, Коростишівського районів Житомирської області. В межах цієї зони заборонено торгівлю живими свинями, м'ясом з них та іншими продуктами свинарства.

Працівники ветеринарної медицини району за участю органів місцевого самоврядування проводить подвірний обхід, проводиться роз'яснювальна робота із жителями району про небезпеку даного захворювання.

Раніше повідомлялося, що карантин у зв'язку зі спалахом африканської чуми свиней був оголошений в окупованому КримуУ Севастополі організовані перевірки автотранспортних засобів, що здійснюють доставку живих тварин і продукцію тваринного походження на територію міста.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: