Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Науковий підхід: як в Одесі ревіталізують промзону

Компанії SAGA Development, Perfect Group і Citex Development приступили до реновації промзони колишнього судноремонтного заводу в центрі Одеси в сучасний район Art Kvartal City Space. Реновація проводиться на основі попереднього дослідження території та з урахуванням новітніх світових урбаністичних трендів.

SAGA Development і Perfect Group вже мають досвід ревіталізації промзони біля води – житловий район RYBALSKY на березі Дніпра в Києві, який ще на етапі будівництва став місцем проведення фестивалів, ярмарків, культурних і освітніх заходів. Цей досвід компанії застосовують при реновації в Одесі.

Попереднє дослідження місцевості, проведене в 2018 році "Агентами змін", виявило її головні проблеми: закритість кварталів, неактивність фасадів перших поверхів, небезпечність в темний час доби через брак освітлення і відсутність закладів, відкритих після 23.00. Водночас близькість Одеського художнього музею забезпечує значний культурний потенціал території.

Art Kvartal City Space_реклама

Концепція Art Kvartal City Space передбачає компенсацію відсутніх функцій і розвиток виявленого потенціалу. Це буде повноцінний міський район, умовно розділений на 6 кластерів:

  • торговельний кластер включатиме гіпермаркет (7000 кв. м), магазини всіх груп товарів (всього 7300 кв. м) і фермерський ринок;
  • розважальний кластер з ринком їжі, вулицею ресторанів і кафе, баром і нічним клубом;
  • бізнес-квартал з коворкінгом і офісним центром;
  • дитячий центр розвитку та ігровий клуб (3200 кв. м);
  • спортивно-оздоровчий кластер з фітнес-клубом, СПА-зоною і детокс-центром (8200 кв. м);
  • громадський центр у вигляді площі для проведення культурних заходів і фестивалів.

Баланс функцій є обов'язковою умовою реновації промзон у всьому світі – це дозволяє користувачам району жити, працювати, проводити дозвілля й робити покупки в межах пішохідної доступності й одночасно приваблює туди всіх містян і туристів. В Art Kvartal City Space об'єкти інфраструктури займатимуть близько 50% площ, інша половина відведена під апартаменти.

Розташування кварталу визначило його архітектуру: вздовж спуску Маринеско, який входить до комплексної охоронної зони, передбачені чотириповерхові будинки з торговельно-розважальної функцією. Дві 23-поверхові будівлі з апартаментами і бізнес-центром уздовж вулиці Приморської виконують роль архітектурних акцентів і дозволяють сформувати площу, яка стане новим міським центром.

Art Kvartal City Space_реклама

Сусідство з Одеським художнім музеєм, підсилене художніми галереями, вуличними скульптурами і творами сучасного мистецтва в громадських інтер'єрах дозволить посилити культурну складову.

Територія Art Kvartal City Space буде відкритою. На думку девелоперів, це дозволить змінити сприйняття місцевості, як промислової й депресивної, створити умови для активності в різний час доби, підвищити рівень безпеки, відновити розірвані промисловим минулим зв'язки між різними частинами міста і сформувати ком’юніті мешканців, об'єднане схожими цінностями.

Залиште свій коментар

Вибір редакції