Одеських учнів досі навчають за підручником, де їхнє місто є частиною Новоросії

Півроку тому батьки вимагали заборонити книгу

Одеса – столиця Новоросії. Це і досі вивчають учні в одеських школах. Ні управління освіти, ні Міністерство так і не вилучили з програми скандальний підручник "Одеса – моє рідне місто". Його видали ще за часів Януковича. Але імперська пропаганда обурила батьків лише з початком українсько-російської війни, йдеться в ТСН.16.45.

Поки старший син Ігоря Сілкіна служить на Донбасі, молодшого Максима у школі навчають, що Одеса – столиця Новоросії. Підручник для восьмого класу: "Одеса – моє місто рідне", параграф шостий: "Одеса стала центром транзитної і посередницької торгівлі країн Європи, Близького і Середнього Сходу. Через столицю Новоросії проходило 37% всього хлібного експорту Росії".

"У цій книзі основна тільки царського періоду. Що Одеса існує тільки за допомогою Росії. Наче до цього тут був степ і більше нічого не було. Предмет не прибрали. Предмет є. А книжка надрукована в електронному вигляді зараз", - каже батько одного з учнів.

ТСН півроку тому робила сюжет про книгу, яка обурила батьків та учнів. Втім, вони і досі штудіюють одесознавство на цитатах російських шовіністів Леніна та Солженіцина. Один урок на тиждень: "… професор Олександр Кононович. Його цілком справедливо називали першим астрофізиком Півдня Російської імперії"; "Згідно із легендою, саме випадок допоміг появі однієї із перших станцій швидкої допомоги у Росії".

Частина шкіл від підручника відмовилася. А от батьки протестувати бояться. "Одесу – моє місто рідне" лобіювало міське керівництво. Доводиться втручатися громадськості.

"Одеса була повітовим містом Херсонської губернії. І свідчення про Новоросії просто придумані кремлівськими пропагандистами. Начальник управління освіти пообіцяла, що будуть внесені зміни проукраїнськими істориками", - каже активістка.

У Міністерстві освіти скандальний підручник захищають. Просять називати його просто посібником. Кажуть: тут і про Україну трохи є. Ну ,а Новоросія – колись же так казали.

" Говорити про те, що мова йде тут лише про діячів Росії, не зовсім правильно. Тут мова йде і про Лесю Українку, і про Леся Курбаса. Найближчим часом комісія з історії науково-методичної ради теж звернеться і ще раз перегляне цей посібник", - каже Раїса Євтушенко.

Уже після інтерв'ю з Міносвіти прислали офіційного листа, що знімають гриф "схвалено" з підручника: "Міністерство освіти… відкликало гриф "Схвалено комісією з історії", що був наданий у 2012 році посібнику "Одеса – моє рідне місто". Відповідний лист про неможливість використання цього посібника у навчально-виховному процесі вже направлено в Департамент освіти і науки Одеської ОДА".

Вилучення посібника зі шкіл цей припис не означає. А ТСН і далі стежитиме, чи вивчатимуть одеські школярі рідне місто, як столицю Новоросії.

ВідеоВ Одеських школах діти продовжують навчатися за скандальним підручником "Одеса – моє рідне місто"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: