Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Одеський припортовий завод зупинив виробництво

На заводі пояснили рішення високою вартістю газу.

ПАТ "Одеський припортовий завод" вирішив зупинити виробництво.

Про це йдеться в офіційному повідомленні заводу, оприлюдненому на сайті.

"У зв'язку з високою ціною природного газу, що поставляється НАК "Нафтогаз України", яка не кореспондується з цінами на світовому ринку на продукцію заводу, беручи до уваги неможливість подальшого постачання природного газу в 2017 році з боку "Нафтогазу" до погашення існуючого боргу, прийнято рішення про тимчасову зупинку виробництв і цехів заводу", - повідомили на заводі.

Також зазначається, що наразі, погодивши дії з Фондом державного майна, завод шукає компанії, зацікавлені в оренді цілісного комплексу на тривалий період.

За даними "Інтерфакс-Україна", напередодні керівник ОПЗ Валерій Горбатко звільнився з посади.

Своєю чергою, одеські ЗМІ повідомляють, що тимчасово обов'язки очільника ОПЗ виконуватиме його заступник Сергій Назаренко.

Нагадаємо, ОПЗ – один із найбільших у країні виробників хімічної продукції. Україна давно хоче продати підприємство, що здатне випускати 1,2 млн тонн аміаку і 0,9 млн тонн карбаміду на рік. На завод припадає 7% європейського ринку карбаміду і 5% – аміаку, а 90% продукції йде на експорт у два десятки країн. У серпні завод аварійно зупинився і Фонд держмайна був змушений терміново домовлятися з держкомпанією про постачання газу, а з держбанком – про відтермінування заборгованості заводу.

Раніше повідомлялося, що спершу за ОПЗ хотіли отримати 13,175 млрд грн – близько півмільярда доларів, згодом зазначили, що початкова ціна об'єкта може знизитися до 150 млн дол. для залучення більшого кола інвесторів.

Проте приватизація ОПЗ провалилася. На останній конкурс, оголошений Фондом держмайна, не прийшов ніхто. У зриві приватизації одразу знайшли російський слід.

Залиште свій коментар

Вибір редакції