Один із українських операторів готовий запустити 4G до кінця 2018 року

Для цього необхідно розвивати нову технологію на частотах діапазону 1800 МГц.

Оператор мобільного зв'язку "Київстар" заявив про готовність 92% свого радіообладнання до роботи в стандарті зв'язку четвертого покоління і обіцяє запустити 4G у низці міст до кінця 2018 року.

Про це повідомляє прес-служба компанії.

"Якщо розвивати нову технологію на частотах діапазону 1800 МГц, низка міст України може отримати послуги 4G-зв'язку до кінця 2018 року", - зазначено в повідомленні.

"На сьогодні держава пропонує телеком-операторам України два шляхи впровадження технології 4G-зв'язку: у діапазоні 2600 МГц і 1800 МГц. Однак в першому випадку операторам необхідно будувати нові мережі мобільного зв'язку, що потребує мільярдних інвестицій і триватиме не один рік. Водночас мережі мобільного зв'язку України вже використовують спеціальні рішення, які дозволяють розвивати технології четвертого покоління зв'язку на частотах 900 і 1800 МГц", - розповіли в компанії.

Нагадаємо,11 липня, в Україні оголосять конкурс на запуск мережі стандарту 4G. Початкова вартість ліцензії на частоти четвертого покоління рухомого (мобільного) радіозв'язку становитиме 6,3 млрд грн. НКРЗІ розраховує, що восени 2017 року буде проведено два тендери на впровадження зв'язку 4G в діапазонах 2600 МГц і 1800 МГц. Планується, що покупці виплатять до 25% початкової вартості частот операторам-донорам, якими є "Київстар", "Vodafone Україна", "ММДС Україна".

 

Залиште свій коментар