Омелян розповів, коли нарешті збудують метро з Києва до Борисполя

За умови вдалого завершення перемовин з китайськими кредиторами, сполучення може бути збудовано вже за 2 роки.

Міністр інфраструктури України Володимир Омелян розповів, що представники установи ведуть перемовини з китайськими кредиторами щодо побудови повноцінного сполучення метро між Києвом та аеропортом і містом Бориспіль.

Про це повідомляє "Обозреватель".

Щодо проблеми прямого сполучення столиці та головних "повітряних воріт" України, чиновник зазначив: "Ми розглядали різні напрямки, як можливо це реалізувати. Бо, як ви знаєте, є той багатостраждальний китайський кредит на Повітряний експрес, хоча частину грошей з нього розікрали "папереднікі". У кінцевому підсумку ми все ж дійшли до концепції легкого метро, яке повинно пройти по поверхні, повноцінно з'єднати Київ з аеропортом і містом Бориспіль".

Омелян підкреслив, що такий крок є елементом стратегії міністерства інфраструктури: "Запускаючи лоукост, ми різко збільшуємо пасажиропотік. Збільшений пасажиропотік, орієнтований на дешеві авіаперевезення, вимагає абсолютно іншого виду транспорту. Тобто, якщо усі поїдуть автобусом чи машинами, то дорога захлинеться".

"Запускаючи метро, ми запускаємо не просто сполучення міста з аеропортом Бориспіль, ми приєднуємо місто-супутник Бориспіль і розвиваємо інфраструктуру навколо цієї гілки метро. А це надалі - котеджні містечка, нові забудови, підприємства, винесені за межі Києва", - наголосив міністр.

Нині тривають переговори щодо проекту з іноземними сторонами. "По метро, якщо б ми зараз успішно завершили переговори з китайцями, то термін реалізації - це максимум півтора року. Термін збору технічної документації - ще півроку. Тобто, максимум за 2 роки могли б мати", - підсумував Омелян.

Нагадаємо, що восени 2016 року було затримано одного з учасників схем з розкрадання 81 млн грн з держпідприємства "Нацпроект "Повітряний експрес". Затриманим виявився колишній адвокат, якого підозрювали в причетності до заволодіння державними грошовими коштами шляхом виведення їх через підконтрольні фіктивні контори. 

Залиште свій коментар