Переселенець з Донецька запустив в Одесі таксі для інвалідів на візках

Рейси планує робити як безкоштовні, так і комерційні.

В Одесі запустили спеціалізоване таксі для інвалідів на візках. Проект розробив переселенець з Донецька - Віталій Кравченко, повідомляє ТСН.12:00.

Інватаксі вже зробило перший рейс – на ньому діти з особливими потребами дісталися на святкування Дня Святого Миколая. Це перше і поки що єдине в Одесі спеціалізоване таксі для інвалідів на візках. Ані громадський транспорт, ані звичайне таксі жодним чином не пристосовані для потреб людей з обмеженими можливостями. Для того, аби зробити пересування зручним і для інвалідів, і для тих, хто їх супроводжує, машину довелося повністю переобладнати.

Для візків сконструювали міцний складний пандус. А сидіння в мікроавтобусі легко й швидко знімаються. Про проблеми пересування людей з обмеженими можливостями автор проекту "Таксі" Віталій Кравченко знає з власного досвіду.

"Інваліди люблять, якщо він сів у візок, заїхав і виїхав, щоб його ніхто не пересаджував, бо це завжди пов'язане з можливістю отримати якусь травму", - каже Віталій.

30 візочників-переселенців мешкають нині в санаторії на околиці міста. Звідси до центру Одеси - 12 кілометрів. Дістатись для візочників вкрай важко.

За кермом інватаксі – водій-волонтер, який не лише веде автобус, а за необхідності допомагає здолати усі перешкоди на шляху від під'їзду до машини.

Таксі робитиме і соціальні рейси - наприклад, у лікарню, і комерційні - як то поїздка на екскурсію. Для поїздки групою платня за проїзд з кожного буде лише трохи більшою, ніж у рейсовому автобусі. Проект може бути і повністю соціальним, якщо знайдуться благодійники.

"Для соціальних поїздок в лікарню за необхідністю зараз активно шукаємо інвесторів, які готові безпосередньо проінвестувати такі поїздки. Може відгукнуться муніципали міста або приватні інвестори", - каже волонтер Катерина Ножевнікова.

Кореспондент ТСН Олена Черняєва

ВідеоВ Одесі запустили спеціалізоване таксі для інвалідів на візках

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: