Порошенко відкрив двомільйонний пам'ятник Мазепі у Полтаві

Президент назвав гетьмана символом українського опору Росії. 

Президент України Петро Порошенко відкрив пам'ятник Івану Мазепі в Полтаві. Під час свого виступу глава держави зазначив, що ця подію має загальнонаціональне значення.

"Імперія не шкодувала чорної фарби, щоб спотворити його образ, але це не завадило, а навпаки допомогло Мазепі стати справжнім символом українського опору Росії, прапором нашого руху до незалежності - тієї мети, яку Мазепа, йдучи попереду свого часу, усвідомив вже через 50 років після Переяслава", - зазначив Порошенко. Президент також подякував громаді за ухвалення рішення відкрити пам'ятник.

На відкритті також був присутній колишній президент Віктор Ющенко. Крім представників влади в церемонії також взяв участь нащадок гетьмана - Ігор Мазепа.

Створили пам'ятник спільно скульптор Микола Білик та архітектор Віктор Шевченко. Його привезли з Києва і презентували городянам ще у жовтні 2015 року, на День захисника вітчизни.

Вага бронзового монумента складає 2,5 тонни, а висота - 3,20 метра. При цьому вартість скульптури оцінюється в майже 2 млн гривень.

Нагадаємо, що перед відкриттям полтавські вандали пошкодили пам'ятник Мазепі. Із тильної сторони монументу є ознаки пошкодження – нашарування кіптяви та відкол шматка граніту

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: