Порошенко вшанував ліквідаторів катастрофи на Чорнобильській АЕС

Викликані трагедією проблеми не зникають.

Чорнобильська катастрофа породила велику кількість проблем, що з плином часу змінюються, трансформуються, але не зникають.

Про це заявив президент України Петро Порошенко у зверненні з нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

"Сьогодні ми складаємо шану мужнім людям, які у трагічний час Чорнобильської катастрофи приборкували ядерну стихію, захищаючи українську землю та увесь світ від смертельної небезпеки", - йдеться в зверненні.

Порошенко нагадав, що трагедія на ЧАЕС стала національною трагедією, наслідки якої відчуваємо й дотепер.

"Вона опалила долі мільйонів наших громадян, породила велику кількість проблем, що з плином часу змінюються, трансформуються, але не зникають", - наголосив глава держави.

"Для розв'язання цих проблем із безпечного утримання виведених з експлуатації потужностей Україні доводиться постійно залучати значні матеріальні, фінансові, інтелектуальні й людські ресурси для проведення комплексу робіт із монтажу нового укриття, вжиття заходів з дезактивації, відродження та розвитку забруднених територій", - відзначив Порошенко.

Окрім того, президент наголосив на необхідності ефективного соціального захисту і підтримці дітей Чорнобиля та людей з інвалідністю.

"В умовах, коли проти нас ведеться неоголошена війна, коли на першому плані - збереження незалежності та територіальної цілісності Української держави, влада у тісній співпраці з громадськими об'єднаннями, які опікуються постраждалими, повинна виробити оптимальні та збалансовані механізми їх ефективного соціального захисту і підтримки", - заявив Порошенко, зазначивши, що особливу увагу потрібно приділити дітям Чорнобиля та людям із інвалідністю.

Нагадаємо, що під час виступу на 70-й Генасамблеї ООН президент України Петро Порошенко запропонував провести спеціальне засідання Генеральної асамблеї ООН до 30-ї річниці аварії на Чорнобильській атомній електростанції.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: