Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Порошенко зробив розвідника Шаповала генерал-майором посмертно

Президент особисто прийшов віддати останню шану загиблому офіцеру.

Полковнику Максиму Шаповалу, який загинув внаслідок теракту в Києві, посмертно присвоєно військове звання генерал-майора. Головнокомандувач Петро Порошенко особисто попрощався з одним із найкращих офіцерів країни, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

До Будинку Офіцерів від самого ранку тягнувся нескінченний потік людей. Віддати останню шану розвіднику приходили рідні, колеги, найвищі чиновники країни. Президент зізнався, що один із найкращих офіцерів України мав отримати нове звання в День Незалежності. "Він захищав нас у найскладніші часи в найскладніших місцях. Він був першим в аеропорту – одним із перших кіборгів. І всі найскладніші, операції, які проводилися, в тому числі на лінії фронту, робилися за його участі", - наголосив Порошенко.

Відео Президент присвоїв звання посмертно Максиму Шаповалу, який загинув внаслідок теракту

Президент знав, що говорив, адже показував у Мюнхені російські паспорти затриманих на Донбасі кадрових військових РФ – неспростовний доказ участі сусідньої країни у війні на території України. Лише після вбивства розвідника стає відомо, що такі важливі аргументи для міжнародних судів збирав і Шаповал – на полі бою і навіть на окупованій стороні. Це непрямо підтверджують і його колеги. "Він виконував особливо важливі завдання не тільки для нашої структури, але й для всієї нашої держави", - кажуть вони.

Що Шаповал першим заходив і в Донецький аерпорт – країна теж почула тільки зараз. Він увесь час був утаємниченим – так і має бути у розвідників. Про свої справи професіонал не розповідав навіть рідним. "Він про роботу мало говорив. Навіть серед близьких", - кажуть вони. А колеги характеризують Шаповала просто: "Командр з великої літери".

Фотогалерея Підрив полковника розвідки Шаповала. Що важливо знати про теракт у Києві (6 фото)

Окрім найвищого військового звання, не дочекався Максим Шаповал і свого дня народження – за тиждень він мав святкувати 39-річчя. Розслідування теракту триває, проте питання про те, чому не вберегли такого важливого бійця, залишаються. Відспівування та поховання на прохання родини, як і все життя провів розвідник, виконали без сторонніх очей.

Як уже повідомлялося, полковника проводжали з надзвичайними почестями та військовою технікою. Людей, які прийшли прощатись, було настільки багато, що панахиду навіть довелось затримати.

Кореспондент ТСН Ганна Бока

Залиште свій коментар

Вибір редакції