Порошенко звільнив Полторака з військової служби

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

З наступного року посаду міністра оборони повинна займати цивільна особа.

Президент України Петро Порошенко звільнив міністра оборони Петра Полторака з військової служби.

Про це він заявив 13 жовтня під час виступу на урочистих заходах вшанування військових України.

"Генерал армії України Степан Полторак залишає військову службу. Відповідно до вимог Закону України "Про національну безпеку України" вже з 1 січня наступного року посаду міністра оборони України має посідати цивільна особа", - повідомив Порошенко.

Він також зазначив, що запропонував Полтораку продовжити керувати Міністерством оборони вже як цивільна особа.

"Закон, узгоджений з нашими партнерами по НАТО, передбачає можливість призначити Степана Полторака цивільним міністром оборони України після залишення ним військової служби. Отже моє рішення цілком і повністю відповідає букві і духу цього Закону", - підкреслив Порошенко.

Під час урочистостей він також нагородив Полторака орденом Богдана Хмельницького першого ступеня та зазначив, що повністю йому довіряє.

Нагадаємо, 21 червня Верховна Рада проголосувала у другому читанні за президентський законопроект "Про національну безпеку України". Відповідне рішення підтримали 248 народних депутати, не голосували у повному складі фракція "Опозиційного блоку" та група "Відродження", з групи "Воля народу" проголосував один депутат, а з "Радикальної партії Олега Ляшка" - троє. 

Законопроектом було визначено фундаментальні національні інтереси України: інтеграція в європейський політичний, економічний, безпековий, правовий простір; набуття членства в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору; розвиток рівноправних взаємовигідних відносин з іншими державами.

ВідеоЗапобіжник військових переворотів: що потрібно знати про Закон про нацбезпеку

Верховна Рада довго сперечалася, але таки ухвалила Закон про нацбезпеку, що має наблизити українську оборонну сферу до стандартів НАТО. Готували закон у співпраці з західними партнерами України, а правки до його тексту після першого читання пропонували посли США, НАТО та ЄС.

Запобіжник військових переворотів: що потрібно знати про Закон про нацбезпеку

Залиште свій коментар

Вибір редакції