Посібник з історії для ЗНО обурив учасників Євромайдану

Дітей навчають, що в Криму і на Донбасі мітингів на підтримку революції не відбувалося.

У Мережі розгорівся скандал із приводу посібника з історії, за яким готувалися до ЗНО українські школярі. Одним реченням його автор перекреслив багатоденні мітинги, які збиралися на сході та півдні України під час київського Майдану, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Посібник розібрали перед ЗНО. Скандальний підручник можна придбати, якщо пощастить знайти останній примірник. Він коштує 80 гривень.

Історію України Олександр Гісен вмістив у понад 600 сторінок. На 531й він пише таку фразу: "У всіх областях, окрім Донецької та Криму, проходили мітинги на підтримку Євромайдану".

Те, чого, за версією авторів підручника, не було, зафіксовано на кінохроніці. Події пам'ятають їх учасники.

У Донецьку учасників мирного зібрання били і поливали зеленкою, у Криму – залякували й заарештовували. Потрапив у тюрму і батько координатора кримського майдану Сергія Ковальського. Тепер активіст обурений і за себе, і за друзів. "Це є принциповим питанням для всієї України, не тільки для кримчан", - каже він.

Люди обурюються підручником, у якому розповідається, що Євромайданів у Криму та Донецьку не було

Посібник з історії, за яким готувалися до ЗНО українські школярі, перекреслив багатоденні мітинги, які збиралися на сході та півдні. Учасники образилися. Тим паче, що підручник рекомендувало Міністерство освіти.

Міжнародна українська школа. Тут працює Олександр Гісен. Але сьогодні він - не на роботі. Зв'язуємося телефоном. Реакція автора підручника: "Боже, жах один, вам що, нема чого робити, люди добрі? Вже задовбало. Ви можете знайти інші теми?". На зауваження, що люди ображаються саме на його підручник, а не інші теми, відповідає: "Так я теж ображаюся!"

У Кам'янець-Подільську, де побачила світ "Історія" Гісена, підручник досі на почесному місці. Альтернативи, каже керівництво, все одно немає. "Це програма 11 класу. А у нас у підручниках 11 класу ця тема взагалі не висвітлюється", - кажуть там.

На першій сторінці підручника – гриф Міністерства освіти. Там до візиту журналістів підготувалися. Кажуть, рекомендували школярам іншу версію підручника – 2014 року видання. Про Революцію гідності там не було ні слова. Свій гриф із нового посібника уже відкликали. Але в книжці все залишиться, як і було.

"У нас залишилися надрукованими твори Леніна, Сталіна, Шолохова? Як ви собі уявляєте, що ми будемо по бібліотеках? Таких важелів, щоб відкликати підручник, у міністерства немає", - пояснили в Міносвіти.

Щоби в майбутньому на них не ображалися, чиновники вирішили посібники з історії взагалі не схвалювати. Про всяк випадок.

Раніше українські історики зруйнували російські міфи про Другу світову війнуУ книзі "Війна і міф" зібрано матеріали, що розвінчують 50 міфів Другої світової, пов'язаних із Україною. Автори розкрили саме ті факти, які у людей на язиці.

Кореспондент ТСН Олександра Мітіна

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: