Українські історики зруйнували російські міфи про Другу світову війну

Українські історики зруйнували російські міфи про Другу світову війну

Дата публікації
Перегляди
16к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Українські історики зруйнували російські міфи про Другу світову війну

Робота фахівців правдиво висвітлює заідеологізовані сторінки історії.

Українські історики руйнують поширені міфи про Другу світову війну, які придумала радянська пропаганда. Головна брехня, кажуть – це те, що війна почалася 1941 року, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Друга світова для України стартувала двома роками раніше, коли партнери – Німеччина та Радянський Союз – окупували Польщу.

Ще один із міфів – ніби ДніпроГЕС у Запоріжжі підірвали німецькі варвари. Насправді ж це була справа рук працівників НКВС, метою яких було завадити наступу Вермахту. Казку про провину німців СРСР вигадав, щоб приховати загибель десятків тисяч українців, яких накрила величезна хвиля.

У книзі "Війна і міф" зібрано матеріали, що розвінчують 50 міфів Другої світової, пов'язаних із Україною. Автори розкрили саме ті факти, які у людей на язиці. Голова Інституту національної пам'яті розповідає про "Матч смерті" у Києві, якого насправді не було. Пояснює: динамівців 1942-го фашисти розстрілювали зовсім не за футбол.

"Не захотіла програти, за що була розстріляна. Це абсолютна байка. Таких матчів "Динамо" з німцями було багато. Той матч закінчився абсолютно мирно, спокійно, маємо навіть фотографії після цього матчу", - розповів В'ятрович.

Українські історики спростовують поширені казки про Другу світову війну

Українські історики спростовують поширені казки про Другу світову війну

Історики пройшлися і по українській пропаганді. За нею теж трапляються грішки. Наприклад, про Де Голля і бандерівців.

"Нібито цитата Шарля де Голля про те, що якби я мав таку армію, як Українська повстанська армія, німецький чобіт не топтав би моєї землі. Дуже гарний патріотичний міф. Але міф. Шарль де Голль нічого не говорив про УПА. Він був проросійським політиком", - заявив В'ятрович.

Як жили українці в окупації, в яких арміях воювали. Хто герой, а хто вигадка – все на цих сторінках.

"В попередній версії мало бути від 70 до 100 міфів. Але можу вас запевнити, що ці 50 – це концентрація того, в чому радянська, російська, а тепер і українська пропаганда помиляються навколо Другої світової", - розповів історик Сергій Громенко.

Працю презентували в електронному вигляді. На сайті Інституту національної пам'яті є посилання на біографії бійців – відомих і не дуже. Згадується двічі Герой льотчик Амет-Хан Султан, іменем якого названо сімферопольський аеропорт. Коли в нього закінчився боєкомплект, Амет-Хан пішов на таран і знищив літак противника. Оразу після звільнення Криму отримав відпустку і приїхав у рідну Алупку. Де став свідком примусової депортації кримсько-татарського народу.

І книга, і сайт викладені популярною мовою. Є інфографіка та карти. Історики запевняють: будь-який вчитель може легко використати ці матеріали для своїх уроків – у школі чи виші.

Напередодні Український інститут національної пам'яті опублікував історії жінок у розрізі Другої світової війниМатеріал дозволяє розглянути новий зміст пам'ятних дат, зруйнувавши радянські історичні міфи. Адже, роль жінки у перемозі над нацизмом у історії СРСР часто применшувалась або й взагалі замовчувалась.

Кореспондент ТСН Станіслав Фещенко

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
16к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація