Посольство Німеччини не пустило фотографа-українця на власну виставку

Дата публікації
Перегляди
2070
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Посольство Німеччини не пустило фотографа-українця на власну виставку

Українського фотографа не пускають на власну виставку у Берліні

Експерти припускають, що причина полягає не у поганому ставленні до українців, а у банальній бюрократії.

Посольство Німеччини відмовило фотохудожнику Артуру Бондарю у праві відвідати власну виставку у Берліні.

Як зазначає ТСН, трагікомічна історія митця може бути ознакою того, що українцям в Європі не раді.

Від відмови на в'їзд до Німеччини Бондаря не врятували ні два закордонних паспорти, ні бездоганна візова історія та портфоліо професійних відзнак. Лише цьогоріч він двічі отримував шенген, має візи Канади і США.

Фотограф-документаліст, Артур Бондар виграв гран-прі на фестивалі у Торонто, грант у Нью-Йорку, нині готується до виставок у Великобританії та Італії. За місяць Артур представлятиме Україну в Берліні. Але приїхати на власну виставку через відмову у візі не зможе.

Чим саме він не догодив посольству, роз'яснили розпливчасто. "Причина - в недостатній гарантії фінансування, при тому, що я поклав гроші на рахунок для оплати будь-яких послуг, які там будуть надаватися. І фотофестиваль готовий був заплатити за проживання. А також, суперечливі цілі поїздки", - розповів Бондар.

Цікаво, що "суперечливою" мету поїздки визнали навіть попри персональне запрошення організаторів фестивалю. ТСН попросила посольство Німеччини пояснити причину відмови, але дипломати запит проігнорували.

Це вже не перша резонансна відмова німців українцям. Півроку тому в амбасаді завернули групу журналістів, які мали їхати в прес-тур на запрошення однієї з тамтешніх фірм.

Проте експерти заспокоюють, що це не змова проти українців. Це - бюрократія.

"Є стандартні зачіпки, про які нічого не сказано в цих документах, які є породженням бюрократії. Якщо у людей недостатньо досвіду, вони можуть просто легковажно поставитися до підготовки того чи іншого документа, а для консульського співробітника це буде зовсім не дрібничка", - пояснив експерт громадської організації Олександр Сушко.

За словами експерта, за рік кількість відмов для українців навпаки - зменшилася. Із 10% до приблизно 3-х. А за кількістю виданих віз Україна торік стала другою у світі - після Росії.

Натомість "зачіпки" найчастіше вишукують посольства Італії та Іспанії. Особливо не люблять пускати неодружених дівчат і хлопців до 30-ти років, фрілансерів та родичів емігрантів. До перших двох категорій, імовірно і потрапив фотограф Артур Бондар.

До посольства Німеччини Артур подав апеляцію. Втім, за тиждень відповіді ще не отримав.

Українцям не раді у Європі

Українцям не раді у Європі

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2070
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація