Чи вручатимуть українцям повістки через родичів — пояснення адвоката

Чи вручатимуть українцям повістки через родичів — пояснення адвоката

Повістку згідно закону потрібно вручати людині особисто в руки / Фото: ТСН.ua

В Telegram-каналах пишуть про можливість вручення повісток через родичів.

В Україні законодавством не дозволено вручення повістки військовозобов'язаним через родичів. Повістка отримана законно, якщо вручена адресату особисто.  

Про це в ефірі “Сніданку з 1+1” сказав адвокат Андрій Новак. 

Повістки конкретній особі тепер будуть передавати через будь-яких можливих родичів. Принаймні така зрада активно шириться Telegram-каналами. Єдиний нюанс — жоден допис не посилається на конкретний закон чи урядову постанову.

Чи є хоча б в одному нормативному акті подібна теза, пояснив адвокат Андрій Новак: “Наразі жодною нормою чинного законодавства, а також постановами, наказами чи рішеннями не визначено і не встановлено можливості для представників ТЦК вручати повістки військовозобов'язаним через родичів. Допустимо, що родичі взяли цю повістку і вказали це, немає механізму притягнення до відповідальності”.

Повістку згідно із законом потрібно вручати людині особисто в руки. Вручення може проходити будь-де, адже Кабмін затвердив новий порядок військового обліку і там не зазначено, де саме можна вручати повістку, а де ні.

Також документ необов'язково повинен вручати представник ТЦК, його може передати будь-яка особа, передбачена законодавством. Але головне — отримати законно її може лише адресат особисто. 

Повістки вручатимуть через родичів: правда чи фейк

Повістки вручатимуть через родичів: правда чи фейк

Нагадаємо, відповідно до ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Чинне законодавство також не наділяє обов'язком громадян у разі отримання повістки за іншу особу сповістити такого військовозобов'язаного про виклик до ТЦК СП.

Читайте також:

Повʼязані теми:

Наступна публікація